koikoi1
30.09.14,09:34
Ahoj. Mám problém. V dome nemám signál , iba na okne. Som chorý a hladám nejaký software čo by som si nainštaloval do môjho Samsung S3 čo mám na okne :D Na priatelkinom Samsung Galaxi ACE by som vedel pohodlne zdvíhať firemné hovory a tak isto by som vedel si zavolať keby potrebujem. Skrátka všetci majú moje firemné číslo a tak isto nechcem míňať priateľke kredit z jej telefónu keď si potrebujem zavolať. Ďakujem za radu.
taiko
30.09.14,08:11
Ako prve by som presiel k operatorovi, ktoreho signal doma mam

Ako nahradne riesenie by som si mobilne hovory presmeroval na Skype cislo?
1. vytvoris si skype cislo
2. hovory presmerujes nan. ked si zaplatis "Skype Number"
3. doma sa na skype prihlasis cez svoju wifi
4. popripade das vsetkym svoje skype cislo
5. ked si zaplatis skype kredit mozes robit aj odhcadzajuce hovory na akekolvek cislo
koikoi1
30.09.14,08:40
Ahoj.
V prvom rade ďakujem za radu...
2.- ten telefón mám firemný a hádam nechceš aby som šéfa prehovoril že keď má 18 telefonov v T-mobile aby jeden zobral ORANGE :D
3.- Cez Skype síce budem môcť prijímať hovory ale asi nebudem vedieť volať cez ten telefón na okne pohodlne z postele(to si rovno môžem presmerovať na priatelkin, ona má signál)... Či?
4- denne mám asi tak 50 prichádzajúcich a 20 odchádzajúcich hovora, fakt sa mi nechce zakaždým chodiť volať von alebo ku oknu...
5- keď nevolám a nemprijímam hovory, vlastne prichádzam o kšefty a som platený so zisku a nie z toho že ležím doma...

6- poprosím odbornú radu a nie výsmech...

Ďakujem.
Chobot
30.09.14,08:44
Nehnevaj sa, ale taiko ti seriózne poradil možnostik ktoré pozná. V jeho príspevku nevidím žiadny výsmech a rady sú odborné.

Ak ti navrhované riešenia nevyhovujú, existuje ešte možnosť inšalácie GSM repeatra - teda zosilňovača GSM signálu. Nie je to síce lacné, ale ak ti ide o živobytie, tak tých pár sto EUR môžeš investovať.

Viac - aj rôzne modely zariadení nájdeš napr. tu:

http://www.nemamsignal.sk/

alebo si pozri cez Google iné stránky a zariadenia. Možno nájdeš aj lacnejšie.
koikoi1
30.09.14,08:48
No tak potom som to asi zle pochopil.Pardon... Ale uznaj. Však to je logické že keby bol jediný problém v tom že treba zmeniť operátora, už by som to dávno riešil... A za druhé, poradil mi Skype, čo mi teda vôbec nepomôže... Či?
kopretinka
30.09.14,08:52
ak to tebe nepomôže,to ešte neznamená,že je to výsmech.Či?
koikoi1
30.09.14,08:53
Ďakujem za radu, viem o tom a práve tomu som sa chcel vyhnúť... Myslel som že existuje nejaká app čo si nainštalujem aj do jedného aj do druhého telefónu a hotovo.... Nechce sa mi veriť že by také ničo neexistovalo :)
taiko
30.09.14,09:11
ani v najmensom som si zTeba nerobil srandu. Este som nepocul o aplikacii, ktora by vedela presmerovat prichadzajuci hovor do nejakeho peer-to-peer spojenia medzi telefonmi.
@3. preco chces telefonovat cez ten pristroj na okne? vsak skypom sa pripojis na internet cez svoju wifi a budes moct normalne robit odchadzajuce hovory

Ak sa Ti riesenie cez skype nepaci mozes vyskusat aj GSM modem, na ktory sa da pripojit externa antena, ktora Ti signal zosilni. MOdem Pripojis k PC, vlozis do neho svoju SIM a volas a prijimas hovory. Len to uz nie je take mobilne riesenie
Chobot
30.09.14,09:25
Ja neviem o takej aplikácii. Ale prečo hľadáš komplikované riešenia cez 2 mobily, keď máš k dispozícii jednoduché riešenia. Ten GSM zosilňovač zoženieš cez eBay za nejakých 50 EUR:

http://www.ebay.at/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=gsm+repeater&LH_PrefLoc=2&_sop=15

A Skype - máš len voči nemu presudky, lebo ho nepoznáš. Dnešní mladí využívajú skype veľmi často a radi.
koikoi1
30.09.14,09:28
Prepáč, vieš čo je problém pri písaní: že nepočuješ intonáciu... Tak asi tam bol problém.
No asi som nechápavý, ale nechápem ako môžem volať cez Skype na druhom telefóne ktorý mám na okne kde je signál. Ja to potrebujem len na 1-2 dni čo budem maródiť doma... Ja nechcem volať z priatekinho telefónu, má tam len 3€ kredit a nechcem jej ho míňať. Potrebujem volať a príjmať hovory na jej telefone ale tak aby to išlo cez SIM kartu v mojom firemnom telefone... Chápete ma už? Bývam 2x 3x do roka chorý a nebudem do toho investovať 100-200€. Domov chodím po 17 hodine a aj mi to vyhovuje že nemám signál, nik ma neotravuje. Ale takto keď som do obeda doma, potrebujem volať a aj prijímať...
Zdar.
Chobot
30.09.14,10:00
Toto nebolo zrejmé z tvojho zadania. Tam si len písal, že si chorý. Aspoň ja som to pochopil tak, že si dlhodobo chorý a nemôžeš sa hýbať (napadlo mi, že si mal nejaký úraz a si dlhodobejšie pripútaný na lôžko - bez irónie alebo urážky), ale potrebuješ telefonovať a hľadáš trvalé riešenie.

Nabudúce treba do zadania napísať čo najviac informácií, my si nevieme domyslieť, že maródiš len 2 dni.

A ostatné dni v roku večer doma nepoužívaš telefón? NEbolo by pohodlnejšie mať doma stále pokrytie?
taiko
30.09.14,11:10
na GSM "zosilnovace" a "repeatre" pozor. Veli lahko by sa mohlo stat, ze sa vam na dvere zaklpe Orange, Tmobile spolu s policiou
bodliak
30.09.14,11:53
Prečítal som rady aj reakcie.
Na základe toho:

Presťahuj si postel k oknu.
koikoi1
30.09.14,13:50
:D no to dúfam že sa nestane že by som bol dlhšie chorý ako 2-3 dni :D Tak soory že som to nepochopitelne vysvetli :) Takže nik nemá nejaké info o takej app :( taiko to myslíš kvôli telekomunikačnému zákonu -veľkom výkone?
Chobot
30.09.14,14:16
Ale áno, sú aplikácie, ktoré presmerujú hovor automaticky na iné číslo. Pri prijatých hovoroch by si to moho použiť, ale neplatí to pre odchádzajúce hovory.

Napr. tieto sú pre OS Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tcompany.callforward

http://blog.dreamcss.com/android/top-10-call-forwarding-apps-for-android/

V praxi by to vyzeralo tak, že ak ti niekto zavolá na tvoje číslo (mobil na okne), tak tvoj mobil ani nezazvoní, ale presmeruje hovor na zadefinované číslo (napr. na ten priateľkin mobil). Na tvojom mobile by to evidovalo ako prijatý hovor a zároveň ako volanie na priateľkin mobil (teda platil by si asi za to poplatok, ako keby si volal priateľke).

Ak by si ale chcel volať z priateľkinho mobilu, tak sa nedá urobiť tak, že by si zavolal na svoj mobil a presmeroval hovor na nejaké číslo. Jedine, že by si volal stále na to jedno číslo. Ty ale potrebuješ volať rôzne čísla - na to musíš zobrať tvoj mobil do ruky fyzicky a zvoliť dané číslo. Nedá za na diaľku urobiť voľba na tvojo mobile ak máš v ruke priateľkin telefón (dúfam, že je to zrozumiteľné).

Tých aplikácií nájdeš cez Google kopec, stačí hľadať "forward calls application"
koikoi1
30.09.14,14:32
Áno zrozumitelné... Tak aspoň nevieš o nejakej aplikácii čo by z priatelkinho telefónu robilo slúchadlo a mikrofón ako bluetooth čo sa používa v aute? Chápeš, všetko by som vytáčal (priateľka) síce na telefóne čo je na okne, ale by som mohol volať z postele a nestáť pri okne. A ďalší problém je že nestačí stáť pri okne, ale mať telefón najbližšie ku sklu, čiže ho mám položený na parapete opretý o sklo. :D
Inak dík za doterajšie rady.
jelalim
30.09.14,16:35
Kup si bluetooth sluchadlo za 9,50€. Telefon mozes nechat na okne a ty sa mozes valat pod postelov.
arizona
30.09.14,16:49
Akeho mas operatora? Tam kde ja byvam,nechytam napr. Signal O2. Ale ked si nastavim telefon na "automaticke" vyhladanie siete,najde mi siet Telekomu,signal je dostatocny,v pohode sa da telefonovat.

Takze skus tu moznost
Neboj sa kontaktovat tvojho operatora,najlepsie pisomne a pohroz, ze odidete ku konkurencii,ak sa nevyriesi problem so signalom.
Budes sa divit,ale mne sa uz u dvoch operatorov podarilo behom kratkej doby urobit napravu,signal sa dostatocne zvysil...


Nepoznam tvoj typ telefonu,ale niektore telefony chytaju signal lepsie,niektore horsie. Skus si dat kartu do priatelkynho telefonu...
Richard
30.09.14,17:18
Teoreticky nieco ako SideSync http://www.samsung.com/us/sidesync/ ale na galaxy ace to asi nepojde, tam bude stary android.
koikoi1
03.10.14,05:52
jelalim ešte raz si prečítaj znenie a prídeš na to že ja potrebujem aj volať... Nie len prijímať...
koikoi1
03.10.14,05:55
Mám signál iba na ORANGE. Ani O2 ani T-mobile nechytám, respektíve strašne slabo. No uvidím, skúsim niečo vyriešiť...
koikoi1
03.10.14,06:00
Richard, super, ďakujem... Veľmi sa mi to pozdáva, keď budem najbližšie chorý, toto si nainštalujem... Asi to bude na mojom S3 na okne a dokúpim si hendsfree a na noteboku v posteli si budem ovládať mobil a môžem aj vytáčať čísla... Ďakujem veľmi pekne. :)
arizona
03.10.14,07:44
Odporucam Ti napisat na Orange...Orange bol jednen z tych operatorov,ktorych som spominala vyssie. Pisala som im staznost na nedostatocny signal,o styri dni prisli presne na adresu,pomerali, uznali...O necele dva tyzdne sme mali signal na jednotku! Odvtedy nikdy viac problem nebol. Nechcem Orange robit reklamu,ale tento ich super pristup a rychle riesenie ma naozaj prekvapilo, musim pochvalit.
Richard
03.10.14,10:57
Možno cez handsfree alebo možno by to moholo ísť aj cez notebook (sluchadla a mic)