tomas2121
30.09.14,10:03
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ... kúpil som cez istý internetový portál mobil od jednej slečny cez osobný odber. Prišiel som, skúsil som mobil, fungoval tak som ho kúpil za 360 eur. Po týždni avšsak prestal fungovať. Nemám k nemu záručný list, ani doklad o zaplatení, jediné čo mám je emailova adresa, kde avšak nemá meno ani adresu a telefónne číslo, ktoré je dlhodobo vypnuté. Dá sa daná situácia nejakým spôsobom riešiť ? ... Ďakujem za odpoveď
taiko
30.09.14,08:28
1. kde si si bol mobil vyzdvihnut ?
2. Od koho si si mobil prevzal ?
3. Bol mobil novy a zabaleny v originalnom, ked si ho kupoval ?
Chobot
30.09.14,08:34
A ty si myslíš, že tá slečna to naplánovala, že o týždeň sa ten mobil pokazí? Prečo si myslíš, že ona je za to zodpovedná.

Ulakomil si sa na černotu (kto vie, či nebol aj kradnutý), bez dokladov, bez záruky. Je to čiste tvoj náklad. Buď to dáš opraviť do servisu alebo si kúpiš nový. Ja keď kupujem na inzerát mobil, tak aspoň taký, kde je doklad o jeho nadobudnutí.

Môžeš skúsiť nájsť predávajúcu, ale myslím, že to ti nepomôže. Ani jej nedokážeš, že ten mobil máš od nej.

A upravil som ti názov témy, aby vystihoval zadanie.
bubkoch
30.09.14,09:06
kupou POUZITEJ veci na inzerat alebo z druhej ruky za nizsiu cenu ako v pripade novej NEMOZES ocakavat zaruku a spolahlivost aku mas pri kupe novej veci ... ved preto tá nizsia cena ...
nechapem ako si niekto moze mysliet opak

btw to uz snad nie je normalne, kazdy den tu je minimalne jedna tema typu kupil som pouzitu vec ktora sa pokazila, co mam robit ... co uz sa na to da poradit ako to ze NEkupovat pouzitu vec, ked nie som ochotny znasat riziko poruchy bez zaruky
Chobot
30.09.14,09:17
Tak tak, tých áut je už toľko, že by sme mohli otvoriť Porada autobazár...
tomas2121
30.09.14,09:27
Áno, ja chápem že som sa ulakomil a takisto viem, že to je môj náklad. Skôr som sa chcel opýtať, či sa oplatí ísť na policiu, odovzdať jej číslo alebo to nemá sebemenší zmysel ... to bola skôr podstata otázky. Alebo sa dá podla čísla nájsť danú slečnu,
kopretinka
30.09.14,09:29
a prečo chceš ísť na políciu? to každý,komu sa pokazí bazárový tovar,bude chodiť na políciu?ani doklad o kúpe nemáš.
kopretinka
30.09.14,09:38
reklamuj v obchode.......jááj,to nebol obchod.......jáááj,ani doklad o kúpe nemáš.....jááj,ani záručný list nemáš.......a čo to chceš vlastne riešiť?
Daj ho do opravy,to jediné môžeš.
Ja viem,že sa táto odpoveď nebude Richardovi páčiť,ale risknem to.
misoft
30.09.14,09:40
Ja to risknem: trefná odpoveď......:D
Chobot
30.09.14,09:51
Na polícii nie je čo nahlásiť. Ona neurobila podvod. To, že sa ti pokazil kúpený mobil nie je trestné. Keby si zistil, že je kradnutý - tak to by bolo iné.

A prečo ju chceš hľadať? Teda môžeš ju hľadať, ale aj keby si ju našiel, ti to nepomôže.
tomas2121
30.09.14,11:27
pretoze som bol dnes v predajni a vraj to neni original
taiko
30.09.14,12:00
Mozes nejako dokazat, ze Ti dievca explicitne slubilo original?
tomas2121
30.09.14,12:05
asi nie ...
Richard
30.09.14,12:11
Ak predavala konkretny typ mobilu a je to falzifikat tak ta podviedla. Mas link na inzerat? Ja by som povedal ze chod na policiu nielen kvoli sebe ale aj dalsich ktorych v buducnosti podvedie.
jslancik
30.09.14,12:17
a čo ti vlastne povedali v predajni? čo nie je originál? nejedná sa skôr o rootnutý telefón?
Vieš, lebo sa mi nechce veriť, že si taký "expert" a nevieš rozoznať originál od napodobeniny. Totiž, čínske napodobeniny sa dajú ľahko rozoznať od originálov. Musia, lebo by ich colníci nepustili cez hranice, ale vyhodili ako fejky. A predpokladám, že si si čo-to preštudoval o telefóne, za ktorý si vysolil 360 €. Tak to totiž rozumní ľudia robia.
kopretinka
30.09.14,21:34
tú mínusku som aj tak dostala :D
arizona
01.10.14,05:05
Ked pojdes na Policiu a zisti sa, ze je kradnuty,prides aj o mobil a prachy uz tiez neuvidis. Radsej si ho daj opravit. Btw. A co mu vlastne je?Aky to je telefon?