mondes
30.09.14,12:43
Ahojte, pridávam súvisiacu otázku k mojej predošlej, nakoľko mi bolo oznámené, že ak syn (SZČO) prenajme od otca (nepodnikateľa) auto a ho bude využívať na podnikateľské účely, musí mať ten syn živnosť aj na prenájom hnut. vecí.
Prosím Vás, aký § o tom hovorí???

Totižto som si to zisťovala na FS a z daňového hľadiska to vôbec nie je potrebné a taktiež som volala na živn. úrad a bolo mi oznámené, že pokiaľ nebude faktúrovať, tak ich nezaujíma, akú zmluvu majú otec a syn medzi sebou. Takže ani zo živnostenského hľadiska to vôbec neriešia. Ďakujem.
renča1
30.09.14,15:43
Je to presne tak, ako ti to oznámili na FS a ŽU. A smiem vedieť, kto ti niečo také oznámil?
mondes
30.09.14,18:54
Pozri moju predošlú tému. :-) A taktiež sa tu cca. pred týždňom riešila podobná téma a tiež to tam odznelo.

Akože niekedy aj panie na úradoch sa môžu mýliť, preto som si to chcela overiť, že odkiaľ to majú.
renča1
01.10.14,06:12
že ak syn (SZČO) prenajme od otca (nepodnikateľa) auto a ho bude využívať na podnikateľské účely, musí mať ten SYN živnosť aj na prenájom hnut. vecí.

Asi bola zle položená otázka. Pretože ak syn si zobere od otca nepodnikateľa do prenájmu auto, tak syn nepotrebuje mať v živnosti prenájom hnut.vecí. Skôr otec - nepodnikateľ by mal mať živnosť na prenájom hnut.vecí, zaregistrovať sa na DÚ a odvádzať dan z príjmu FO. Ak by syn toto auto prenajímal so súhlasom otca dalej, tak vtedy by mal povinnosť si syn rozšíriť živnosť o prenajímaní hnut.vecí.