Michaela1
24.04.06,09:30
Ahojte, potrebovala by som poradit. Na dobierku sme kupili tovar z CR a ja potrebujem vediet, ako je to teraz s DPH. Viete mi prosim niekto poradit? Sme platci DPH a obdrzali sme tovar tiez od platcu.
Dakujem
Tweety
24.04.06,07:34
Ahojte, potrebovala by som poradit. Na dobierku sme kupili tovar z CR a ja potrebujem vediet, ako je to teraz s DPH. Viete mi prosim niekto poradit? Sme platci DPH a obdrzali sme tovar tiez od platcu.
Dakujem
Tovar je potrebné samozdaniť. To znamená dopočítať dph.:cool:
Michaela1
24.04.06,07:38
ale na faktúre nie je DPH, takze musim asi urobit aj odpocet.
nevadi, ze je to zasielkovy predaj?
Tweety
24.04.06,07:45
ale na faktúre nie je DPH, takze musim asi urobit aj odpocet.
nevadi, ze je to zasielkovy predaj?Miesto dodania tovaru je tuzemsko. Je potrebné dopočítať daň.:cool:
Michaela1
24.04.06,08:04
Dobre samozdanim, ale odpocitat si ju nemozem? To mi navysi cenu?
Tweety
24.04.06,08:08
Dobre samozdanim, ale odpocitat si ju nemozem? To mi navysi cenu?Ak ste platcom dph a môžete si to uplatniť, tak si ju uplatnite aj v odpočte. Výsledná daňová transakcia bude potom nulová.:cool:
Jana Acsová
24.04.06,08:09
Dobre samozdanim, ale odpocitat si ju nemozem? To mi navysi cenu?Ak ste platiteľ dane, tak sa nejedná o zásielkový obchod v zmysle ZDPH. Ak dodávateľ uviedol všetky vaše a jeho identifikačné údaje a na faktúre odvolávku na oslobodenie od dane, jedná sa o klasické intrakomunitárne nadobudnutie tovaru. Vypočítate si daňovú povinnosť a vznikne vám právo na odpočítanie dane.

Viac si vyhľadajte na Porade. Je tu na túto tému veľmi veľa príspevkov. Napr.:
http://www.porada.sk/t21501-nadobudnutie-tovaru--faktura-vystavena-po-dodavke-tovaru.html
Michaela1
24.04.06,08:09
Dakujem, takto som to myslela. Ale nebola som si ista...
M0NIKA
25.04.06,09:10
V súvislosti s dobierkou z ČR:
fa, ktoré mi prišli za tovar sú vystavené vždy pred dodaním tovaru a boli poslané spolu s tovarom.
Dátumom na prepopčet kurzu je pre mňa deň vystavenia faktúry, deň zaplatenia dobierky a teda prevzatia tovaru alebo iný?
Nemám v tom úplne jasno...
marcelaStanakova
09.07.06,17:17
Ja mám dobierku - faktúrú z ČR na sumu bez dane 4565,- SK a daň 867 ,- SK
za tovar chcela by som sa opýtať ako bude dph vyčíslené v daňovom priznaní bude v riadku 15 alebo 14 ?
ALBO
09.07.06,21:20
Ja mám dobierku - faktúrú z ČR na sumu bez dane 4565,- SK a daň 867 ,- SK
za tovar chcela by som sa opýtať ako bude dph vyčíslené v daňovom priznaní bude v riadku 15 alebo 14 ? ak mate Fa z ceska a vy ste platitel a povedali ste im vase ic DPH ,nemala by byt na fa dan. Vy by ste mali dosat Fa na sumu bez DPH az potom robite samozdanenie.

Pri nadobudnudi podla §11 r. 16
jenny7
10.07.06,05:35
V súvislosti s dobierkou z ČR:
fa, ktoré mi prišli za tovar sú vystavené vždy pred dodaním tovaru a boli poslané spolu s tovarom.
Dátumom na prepopčet kurzu je pre mňa deň vystavenia faktúry, deň zaplatenia dobierky a teda prevzatia tovaru alebo iný?
Nemám v tom úplne jasno...

Pýtaš sa na prepočet kurzu pre účtovníctvo alebo pre DPH?
Ja to robím tak, že pre účtovníctvo používam dátum prijatia tovaru aj s faktúrou, čiže prerátavam to kurzom prijatia a zápisu fakt. do účtovníctva.
Pre DPH je viacej názorov, ktoré som si čítala v príspevkoch. Keď určite vieš, že faktúra je vystavená skôr, tak dátum pre DPH je 15 deň nasledujúceho kal. mesiaca, kedy nastalo nadobudnutie.
Napíš keď tak ešte aké tam máš dátumy.
Ja mávam také prípady, že v ten deň ako dodavateľ pošle tovar, vystaví aj faktúru, mám povrdenie z pošty na lístku dobierky a vtedy používam pre DPH a samozdanenie kurz ich vystavenia faktúry.