Barcuska
30.09.14,18:38
Dobrý deň, od doktorky som dostala papier na materskú dovolenku, kde je napísané, že nárok mi vzniká dňom 9.10.2014. Ja som ale chcela nastúpiť k 1.11.2014 s tým, že mám kopu neminutej dovolenky. Mala by som teda do konca októbra dovolenku a dostala by som výplatu za celý mesiac, hoci by som už bola doma. Pani na osobnom oddelení mi však povedala, že sa to nedá, lebo ona vždy píše nástup na materskú dovolenku pre sociálnu poisťovňu v ten deň, ktorý udáva lekárka. Mne by nevadilo, keby som nepoberala materskú odkedy mám nárok, iba potrebujem vedieť, či teda môžem nastúpiť neskôr. Môj nadriadený nemá problém mi napísať posledný odracovaný deň 31.10.2014, štrajkuje iba pani na osobnom.
veronikasad
30.09.14,16:41
Nechaj si dovolenku po vyčerpaní materského. Dovolenku budeš môcť čerpať v súbehu s poberaním rod.príspevku.
Barcuska
30.09.14,16:44
To nejde, zmluvu mám iba do 31.12.2014. Pracujem tam od roku 2011 a stále mi zmluvu predlžujú po troške, toto je už moje štvrté predĺženie
veronikasad
30.09.14,16:49
Ak ti zamestnávatel zmluvu nepredlži, musí ti nevyčerpanú dovolenku v mesiaci decembri preplatiť. Zisti si ale v sociálnej poisťovni, či by si z tohto titulu náhodou neprišla o materské.

Ak nastúpiš na MD neskôr, "neposúva" sa ti materské, nebudeš ho čerpať 34 týždňov.