jued
24.04.06,08:50
Ahojte, chcela by som si ujasniť jeden problém. Ak špedičná firma obdrží faktúru za prepravu z ČR bez DPH, tak potom si musí špedičná firma túto faktúru samozdaniť a potom následne si uplatní aj odpočet DPH? Ja si aspoň myslím, že by to tak malo byť , ale chcem si to ešte overiť, nakoľko firma ktorá predtým robila účtovníctvo vôbec nerobila samozdanenie. Uvažujem správne? Dajte mi prosím vedieť.
DušanČ
24.04.06,08:01
Predpokladám, že český dopravca je identifikovaný pre daň v ČR. Potom je to tak, ako píšeš.
jued
24.04.06,08:15
Áno je identifikovaný pre DPH. Ďakujem Ti , že si mi to potvrdil.
leka
24.04.06,11:08
Ja by som zase potrebovala vedieť, ako mám zachytiť na daň. priznaní nasledovné:
Dovážame tovar, ktorý končí v Maďarsku, u nás sa to len preclí, my sme vlastne sprostredkovatelia, ak to tak môžem nazvať. No a potrebujem vedieť, do ktorých riadkov na DP to mám zachytiť, ak dopravu realizuje česká firma, faktúruje to nám a samozrejme bez DPH, no a my to následne vyfaktúrujeme tej maď. firme, kde tovar končí.
Ďakujem Leka
leka
24.04.06,11:31
Ja by som zase potrebovala vedieť, ako mám zachytiť na daň. priznaní nasledovné:
Dovážame tovar, ktorý končí v Maďarsku, u nás sa to len preclí, my sme vlastne sprostredkovatelia, ak to tak môžem nazvať. No a potrebujem vedieť, do ktorých riadkov na DP to mám zachytiť, ak dopravu realizuje česká firma, faktúruje to nám a samozrejme bez DPH, no a my to následne vyfaktúrujeme tej maď. firme, kde tovar končí.
Ďakujem Lekaneviete mi niekto poradiť?prosím