Gong
24.04.06,09:00
Čaute,
robím JÚ pre advokáta, je platcom DPH. Robím daňové priznanie za 1.Q 2006. 1. keď účtujem nákup gastro lístkov /Ticket restaurant, na faktúre je uvedený poplatok za službu, ktorý je s DPH. Ja som cenu za gastro dala neovplyvňujúce DPH a túto službu som dala ovplyvňujúce DPH. Je to správne. Lebo keď si dám Zoznam DPH programov táto položka mi vyskakuje bez typu DPH. I keď ho mám v peň. denníku uvedený.
2. faktúru ktorú mám vystavenú napr.22.1.2006, daň.povinnosť 22.1.2006, ale uhradili mi ju až 13.4.2006. Je to zdaniteľný obchod, ktorý sa zdaňuje v I.Q 2006, nie až v II.Q 2006. Pri DPH sa nejedná o úhradu faktúry, ale o daň povinnosť, však? Teraz keď robím DP DPH, keď si ručne zrátam všetky zdaniteľné obchody za I.Q 2006 a porovnám to s MRP - výpočet DPH mám tam nezrovnalosti, ako si to mám skontrolovať, neviem kde som urobila chybu, prosím o nejaké typy.

Díky
Jana Acsová
24.04.06,07:05
...
robím JÚ pre advokáta, je platcom DPH. Robím daňové priznanie za 1.Q 2006. 1. keď účtujem nákup gastro lístkov /Ticket restaurant, na faktúre je uvedený poplatok za službu, ktorý je s DPH. Ja som cenu za gastro dala neovplyvňujúce DPH a túto službu som dala ovplyvňujúce DPH. Je to správne. Lebo keď si dám Zoznam DPH programov táto položka mi vyskakuje bez typu DPH. I keď ho mám v peň. denníku uvedený. Ak faktúru evidujete v knihe DF tak máte mať kód 40 - plný nárok na odpočítanie dane s tým, že v položkách faktúry uvediete k nákupu gastrolískov "mimo DPH" a k nákupu služby "19% sadzbu". Uvedenú faktúru vám následne premietne do záznamovej povinnosti a do DP. Zápis do peňažného denníka nemá vplyv na správne vykázanie dane v daňovom priznaní a v záznamoch.

Predpokladám verziu pre Windows.



2. faktúru ktorú mám vystavenú napr.22.1.2006, daň.povinnosť 22.1.2006, ale uhradili mi ju až 13.4.2006. Je to zdaniteľný obchod, ktorý sa zdaňuje v I.Q 2006, nie až v II.Q 2006. Pri DPH sa nejedná o úhradu faktúry, ale o daň povinnosť, však? Teraz keď robím DP DPH, keď si ručne zrátam všetky zdaniteľné obchody za I.Q 2006 a porovnám to s MRP - výpočet DPH mám tam nezrovnalosti, ako si to mám skontrolovať, neviem kde som urobila chybu, prosím o nejaké typy.
Pri vyšlej faktúre sa používa kód 10 - zdaniteľný obchod. Zahŕňa sa do záznamov a daňového priznania v čase vzniku daňovej povinnosti, t.j. ak bola dodávka uskutočnená 22.1.2006, s týmto dátumom vám to vôjde do DP.
Gong
24.04.06,07:24
Díky,
ale ak mám bločky za nákup kanc.potrieb, to premietnem len v poklad.knihe, sú to len bločky, nie faktúry. Tak čo s tým premietne sa mi to do výpočtu DPH?
Robím windows
Jana Acsová
24.04.06,07:34
Díky,
ale ak mám bločky za nákup kanc.potrieb, to premietnem len v poklad.knihe, sú to len bločky, nie faktúry. Tak čo s tým premietne sa mi to do výpočtu DPH?
Robím windowsPri zápise do peňažného denníka vám rovnako pýta kód. Uvádzate kód 40 pri zápise položky do PD a premietne vám to do daňového priznania aj do záznamov.

Stále uvádzam prípad plného práva na odpočítanie dane.
lenkak
24.04.06,17:30
Pri DF a výdajoch sa používa tp 40, pri oslobodených typ 39.
Pri VF a tržbách sa používa typ 10, oslobodených typ 19.