kuravesele
01.10.14,08:33
Dobrý deň, obstarali sme automobil do firmy. Následne sme kúpili do neho vecičku "race chip"na zvýšenie výkonu cca 200 eur...je potrebné o túto sumu navýšiť OC automobilu a odpisovať to s týmito 200 eurami? Alebo kam by ste to inam zaúčtovali?


A neviete, pod ktorým kódom to dať do INTRASTATU?
evuš
01.10.14,06:36
Áno, je to zvýšenie OC vozidla, treba to odpisovať spolu s automobilom...
pisty01
01.10.14,08:58
Je to oprávnený zásah do vozidla? Zvysil sa vykon, to ano, ale v papieroch je stale ten stary vykon. Druha vec je ze na to nema velmi kto ako prist. Ale podla takehoto pristupu aj stocenie km by bolo technickym zhodnotenim nakolko sa zvysi predajna cena auta...
Ja by som skor uvazoval ci to dat vobec do uctovnictva a ak ano tak ci vobec ako danovy naklad.
kuravesele
01.10.14,10:07
no musím to dať do účtovníctva, nakoľko je to FA z Nemecka...a musím ju samozdaniť...a to či je to oprávnený zásah...nech si rieši majiteľ nie? ja som nie na to kompetentná...ehm?
pisty01
01.10.14,10:14
pozeral som co to vlastne je ten Racechip, a ak je to len ta krabicka tak ja osobne by som to dal na 501 kedze to je mozne prelozit do hociakeho auta.
evuš
01.10.14,10:25
..neviem, či do "hocijakého" auta...predsa len sa líšia...
Abarth, Alfa Romeo, Alpina, Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Dodge, Fiat, Ford, GWM, Hino, Holden, Honda, Hyundai, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kia, KTM, Lancia, Landrover, Lexus, Mahindra, Maruti, Mazda, Mercedes Benz, MG, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel GM, Peugeot, Porsche, Renault, Rover, Saab, Santana Motors, Seat, Skoda, Smart, SsangYong, Subaru, Suzuki, TATA, Toyota, Volkswagen, Volvo
..a keďže mi to ovplyvní výkon i spotrebu paliva ja by som to dala do OC... ale rozhodnúť sa musíte sami...
kuravesele
01.10.14,10:28
tak už teraz mám chaoz...v mojom prípade ide o BMW a presne sa to volá RaceChip Pro 2 a je to iba taká nejaká malá krabička, ktorú si sami aj pripojíme...
evuš
01.10.14,11:06
..tým vymenovaním typov aút som myslela iba to, že asi každé auto je iné..nemôžeš podľa mňa použiť tú istú "krabičku" do BMV a zároveň napr. do Škodovky....
Skús si prípadne zavolať na príslušný DÚ, aký názor budú mať oni...ja by som sa priklonila skôr k tomu TZ..hoci nepresiahne sumu 1 700,-€
pisty01
02.10.14,09:50
Ide o krabicku s jednym alebo dvoma rezistormi vo vnutri, ktora oklame riadiacu jednotku auta. Pripaja sa kablom, nerobia sa zaidne zasahy do motora. Tak ako sa to tam pripojilo tak sa to da aj odpojit

http://www.racechip.sk/

Ci je to TZ alebo nie, je na rozhodnuti vedenia spolocnosti,
kuravesele
02.10.14,09:51
Ďakujem :)