Silvia L.
01.10.14,11:01
Dobrý deň poraďáci.. urýchlene by som potrebovala info, ako je to ak živnostník chce prijať na dohodu človeka, ktorý nie je evidovaný na UP. je v tom nejaký rozdiel ako pri zamestnancoch, ktorí sú evidovaní na UP?
dakujem za každú odpoveď.
Tweety
01.10.14,09:13
ÁNo, samozrejme, že je. Evidovaný na ÚP je limitovaný výškou odmeny, ktorú môže popri evidencii za mesiac zarobiť.
Silvia L.
01.10.14,09:18
a ako je to so ZP, ked nebudu presne dni, ale ako pri ostatných na konci mesiaca sa prihlasi a aj odhlási zároveň., Nemám presne info aku s platením ZP, lebo v tom prípade bez ohladu na príjem treba platiť minimalne ZP za mesiac?
Silvia L.
01.10.14,09:19
viem, že som to niekde čítala dávnejšie, ale neviem to nikde najsť a nie som si istá či so to vôbec pochopila spravne.
Ala
01.10.14,10:36
Ak nie je evidovaný na úrade práce tzv. dobrovoľne nezamestnaný, tak v žiadnom prípade neprihlasovať a neodhlasovať na posledný deň. Buď bude robiť - aj keď hodinu denne- vtedy má zaplatený celý mesiac - on neplatí nič, alebo ho prihlásite na dni, ktoré odrobil a ostatné dni, čo nebude mať vykryte tak si musí doplatiť.
Silvia L.
01.10.14,14:29
ano dakujem..presne toto som mala na mysli...ale v tom prípade ho musim od začatia dohody prihlasiť do poistovne do 8 dni.. nie tak ako robim pri tých ostatných čo su aj na UP.