elena74
24.04.06,10:03
ahojte poradaci,urcite sa Vam bude zdat moja otazka divna ale potebujem poradit tak sa obraciam na Vas.
zajtra je termin na DPH. Sme nova firma platcami od 1.3. zatial bez trzieb,do priznania ktore najdem dufam na drsr mozem uznat vsetky nase vydavky spojene so zriadovanim? Aj PHM ?
Je nieco naco treba dat pozor? Dakujem vam...
KEJKA
24.04.06,18:19
musíš daťpozor, aby išlo o obstarenie po dátume registrácie. Do dátumu sa môže odpočítať DPH len z hmotného majetku a zo zásob.
Nie je to vyčerá.pávajúca odpoved, ale otázka bola všeobecná.
Odkedy ste nová firma? aké konkrétne nákupy? Lebo napr. služby do dňa registrácie sú vybavené, tam sa DPH dodatočne neodpočítava.
ALBO
24.04.06,19:05
ahojte poradaci,urcite sa Vam bude zdat moja otazka divna ale potebujem poradit tak sa obraciam na Vas.
zajtra je termin na DPH. Sme nova firma platcami od 1.3. zatial bez trzieb,do priznania ktore najdem dufam na drsr mozem uznat vsetky nase vydavky spojene so zriadovanim? Aj PHM ?
Je nieco naco treba dat pozor? Dakujem vam...

Do registracie ste si mohli uplatnit z fakturpodla § 55,
Z Fa, kde mate datum dodania 1.3. a viac mozete odpociat dan podla § 49 a 51. Pozor, dan odpocitavate podla charakteru svojej cinnosti. Ak nerobite oslobodene dodania bez naroku na odpocet, potom vstupnu dan odpocitavate v plnej vyske.
elena74
25.04.06,09:05
dakujem vam...prave vyplnam dan. priznanie, viem ze nemozem uplatnit vypracovanie zmluvy na leasing ale nie som ista ci mozem uplatnit kolegove byvanie kt, hradi v plnej vyske firma.
odpocitavam od 1.3., zasoby nemame,uplatnila som PHM, kanc nabytok, material faktury, prenajom priestorov, vizitky, notebook.
Prosim vas trapim sa s tym priznanim zatial nemame trzby a neviem co treba vpisovat do tých riadkov v dan. priznani.Dakujem