romy16
01.10.14,13:47
Dobrý deň,
je potrebné vystaviť ELDP zamestnancom, ktorých pracovný pomer v našej firme sa skončil z dôvodu prechodu práv a povinností na iného zamestnávateľa? Došlo k predaju časti podniku, pričom súčasťou prevodu bol aj prevod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov - všetci zamestnanci prešli k tomu druhému zamestnávateľovi bez ukončenia pracovnej zmluvy. Volala som do SP a majú rôznorodé názory na to, či máme poslať ELDP za firmu, ktorá previedla zamestnancov. Firmy nemajú nič spoločné, IČO majú rôzne.
Volala som do SP a tvrdia, že vraj netreba, ELDP vraj musíme vystaviť, len ak by pracovný pomer skončil a on podľa nich neskončil, len sa zmenil zamestnávateľ...Ja som z toho jeleň...
Papierniková
03.10.14,11:18
Pekný deň, v prípade prechodu práv a povinností zamestnávateľa podľa § 27 a nasl. ZP ELDP nevystavuje firma, ktorá previedla zamestnancov, všetky povinnosti prechádzajú na firmu, ktorá zamestnancov prevzala.
romy16
03.10.14,11:34
Čiže nový zamestnávateľ vykáže na svojom evidenčnom liste pod svojím IČZ všetky odpracované roky zamestnanca, aj tie, ktoré odpracoval u toho predchádzajúceho?
Papierniková
03.10.14,11:36
presne tak ako keby bol pracoval celý čas u neho
Papierniková
03.10.14,11:47
Také bolo usmernenie SP, nakoľko aj my sme mali taký prípad