carlos5112
01.10.14,13:48
Dobrý deň,

s kolegom pracujeme na jednom projekte/software, ktorý chceme neskôr ponúkať firmám. Chcel by som sa opýtať, či je potrebné sa zaregistrovať pod nejakou právnou formou? (s.r.o., a.s, živnosť, ...)
Chobot
01.10.14,11:50
Ak ešte nepodnikáte, len tvoríte software, tak nemusíš mať právnu formu. Ale potom si nemôžeš výdavky z tohto obdobia zahrnúť do nákladov firmy, ktorú neskôr založíš.
carlos5112
01.10.14,11:54
Už zachvílku začneme pracovať na webovej prezentácii a programovať hlavný produkt.. ak ho budeme chcieť už ponúkať firmám, treba byť registrovaný pod tou právnou formou? Bol by to problém, ak by sa to nezahrnulo do nákladov?
Chobot
01.10.14,12:29
To, že sa to nezahrnie do nákladov je len váš problém, že si to nebudte vedieť odpočítať z príjmov. Teda všetko, čo teraz vynaložíš na projekt je z tvojho vrecka.

Ak už budete ponúkať ten software a predávať ho, to už ide o podnikanie treba mať na to oprávnenie - založiť podnikateľský subjekt.
carlos5112
01.10.14,12:53
Ďakujem za odpoveď, to je presne to čo som potreboval zistiť. Vedeli by ste mi ešte povedať, alebo skôr odporučiť, ktorú právnu formu si vybrať? Poprípade mi odporučiť nejaký online materiál na preštudovanie.