martatak
01.10.14,13:50
Dobrý deň
Potrebujem tiež poradiť ohľadne ZP. Až po spracovaní mzdy sa zistilo, že dohodár občan SR je zamestnaný v ČR, kde je aj poistený. Teraz musím sa prihlásiť ako zamestnávateľ v ČR a tam mu zaplatiť odvody? Žiadne tlačivo mi neodovzdal (E101) SP som už zaplatila v SR. Musím to tiež opraviť?
Ďakujem
ivka70
01.10.14,13:12
Slovensky zamestnavatel zistil az po spracovani miezd, ze zamestnal slovenskeho obcana s miestom vykonu prace v CR?

Alebo ten obcan ma ine zamestnanie, ktore je v CR?
A ako ste si potom zistili jeho zdravotnu poistovnu? Kam ste zaplatili ZP?
martatak
02.10.14,04:34
Veď. Ja som to prevzala až teraz po mzdovej účt. On už aj pred tým pracoval na dohodu, takže poisťovňu nezisťovali, či náhodou nemá zmenu. Bolo to zaplatené, čo mal v SR poisťovňu. Až teraz mi došlo zo ZP, že musím opraviť výkaz.
On je zamestnaný v ČR. Až teraz mi poslal, že v ktorej poisťovni je poistený.
dadkapo
02.10.14,05:14
tak áno treba to opraviť. SP a ZP sa platí v ČR, tu len daň. Ja mám teraz zamestnaného čecha na SK, to ale bolo kým sme ho prihlásili :/
sociálku netreba platiť? Mám kontakt na pani, ktorá má na starosti zahraničných zamestnávateľov keby trebalo. Len mne napísala, že podľa výšky príjmu, nebude platiť nemocenské tak tomu som celkom nepochopila
martatak
02.10.14,05:46
To aj SP musím asi opraviť :-( On mal príjem len 30,-Eur pracoval na dohodu len 1 deň. Bola by som rada ak by si mi poslala kontakt. Ďakujem
dadkapo
05.10.14,13:27
Sociálka sa platí od príjmu 2500 Kč. Kontakt na pani čo má na starosti zahraničných zamestnávateľov: Martina.Bubakova@cssz.cz.

neviete niekto poradiť ako sa potom účtuje poistné? Keďže som musela plat prepočítať na Kč a odviesť poistné v Kč, z banky mi odišli peniaze v €. Tak to zaúčtujem normálne v € podľa toho koľko mi banka odrátala?