mackova
24.04.06,09:09
Chcela by som sa spytat na FA, ako ju mam zaradit do akeho obdobia: ked
datum zdan. plnenia je: 31.03.2006 a datum vystavenia je 05.04.2006. Je to nasa vystavena faktura.
Žanet
24.04.06,07:14
Keď ste platcami DPH tak podľa zdaniteľného plnenia
Jana Acsová
24.04.06,07:18
Chcela by som sa spytat na FA, ako ju mam zaradit do akeho obdobia: ked
datum zdan. plnenia je: 31.03.2006 a datum vystavenia je 05.04.2006. Je to nasa vystavena faktura.A akého obdobia máte na mysli? Potrebujete nadefinovať vznik účtovného prípadu, alebo sa vám jedná o záznamovú povinnosť z pohľadu zákona o dani z pridanej hodnoty?
Tweety
24.04.06,07:19
Chcela by som sa spytat na FA, ako ju mam zaradit do akeho obdobia: ked
datum zdan. plnenia je: 31.03.2006 a datum vystavenia je 05.04.2006. Je to nasa vystavena faktura. Do marca, vtedy je nárok na odpočet dph, ak ide o DF, ak ide o OF, vtedy sa musí odviesť dph.:cool:
Jana Acsová
24.04.06,07:19
A akého obdobia máte na mysli? Potrebujete nadefinovať vznik účtovného prípadu, alebo sa vám jedná o záznamovú povinnosť z pohľadu zákona o dani z pridanej hodnoty?Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t18758-odpoeitanie-dane-51--oneskorena-faktura.html

Aj tu bod 5)
http://www.porada.sk/t17311-najeastejie-otazky--dph.html
majernikova
14.10.06,20:11
Ahojte,
mám problém ktorý neviem ani vysvetliť. Možno sa mi to podari.
Firma vystavuje FA, lenže dátum vystavenia FA je dátum ktorý je na dodacom liste. Môže to byť takto? Pr. FV 060025 je s datumom 20.04.2006 , ale FV 060033 je s datumom 15.03.2006????? Poraďte mi niekto, ako to je správne.Viem, že už sa o tom veľa popísalo no takto konkretne som to nikde nenašla a chcem vedieť ako je to správne.
Ďakujem
evina
14.10.06,20:49
Ahojte,
mám problém ktorý neviem ani vysvetliť. Možno sa mi to podari.
Firma vystavuje FA, lenže dátum vystavenia FA je dátum ktorý je na dodacom liste. Môže to byť takto? Pr. FV 060025 je s datumom 20.04.2006 , ale FV 060033 je s datumom 15.03.2006????? Poraďte mi niekto, ako to je správne.Viem, že už sa o tom veľa popísalo no takto konkretne som to nikde nenašla a chcem vedieť ako je to správne.
Ďakujem
Nemalo by to tak byť. Faktúry majú ísť za sebou chronologicky číselne i dátumovo.
Nemal by byť problém , ak dátum vystavenia je aj dátumom na dodacom liste. Tu mám pocit ide aj o nejaký väčší chaos, veď keď dodali tovar 15.03. a vystavili hneď v ten deň faktúru, nechápem ako predtým dodali tovar v apríli- vystavujú faktúry po mesiaci, ale aj tak neviem prečo tie s aprílovým dodaním skôr.....
anna 07
16.10.06,10:44
Dobry den.

chcela by som Vas poprosit o pomoc, robim este len kratko uctovn., teraz robim dan. priznanie DPH (sme mesacny platcovia) mam takyto problem: teraz mi sef dodal nejake fa (dosle fa), ktore boli este z augusta, chcem sa opytat, ci si dph z nich mozem uplatnit este teraz v septembrovom dan. priz.. ak ano ako? mam ich normalne zapocitat k fa zo septemb.? aky dat datum zdanitel. plnenia?

dakujem :confused:
Jozef I
16.10.06,11:01
Dobry den.

chcela by som Vas poprosit o pomoc, robim este len kratko uctovn., teraz robim dan. priznanie DPH (sme mesacny platcovia) mam takyto problem: teraz mi sef dodal nejake fa (dosle fa), ktore boli este z augusta, chcem sa opytat, ci si dph z nich mozem uplatnit este teraz v septembrovom dan. priz.. ak ano ako? mam ich normalne zapocitat k fa zo septemb.? aky dat datum zdanitel. plnenia?

dakujem :confused:

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
.lena.
16.10.06,11:08
Dobry den.

chcela by som Vas poprosit o pomoc, robim este len kratko uctovn., teraz robim dan. priznanie DPH (sme mesacny platcovia) mam takyto problem: teraz mi sef dodal nejake fa (dosle fa), ktore boli este z augusta, chcem sa opytat, ci si dph z nich mozem uplatnit este teraz v septembrovom dan. priz.. ak ano ako? mam ich normalne zapocitat k fa zo septemb.? aky dat datum zdanitel. plnenia?

dakujem :confused:
Áno, môžeš uplatniť dph podľa § 51 zákona o dph. Zaeviduješ ich s dátumom, kedy si ich dostala a dátum vzniku daňovej povinnosti dáš 30.09.06
anna 07
16.10.06,11:12
dakujem vam za taku rychlu odpoved, ale chcela by som vas poprosit, ci by ste mi to nemohli vysvetlit tak polopatisticky, kedze som zaciatocnik....ked som to pochopila spravne tak si to mozem uplatnit, vsak?......ale aky je datum zdanitel. plnenia? treba to v dan. priznani dph uviest niekde inde (v inom riadku?)

prosim :rolleyes:
.lena.
16.10.06,11:20
dakujem vam za taku rychlu odpoved, ale chcela by som vas poprosit, ci by ste mi to nemohli vysvetlit tak polopatisticky, kedze som zaciatocnik....ked som to pochopila spravne tak si to mozem uplatnit, vsak?......ale aky je datum zdanitel. plnenia? treba to v dan. priznani dph uviest niekde inde (v inom riadku?)

prosim :rolleyes:
Dátum zdaniteľného plnenia je septembrový, keď sa ti dostali doklady do rúk až teraz v októbri, tak by som dala dátum zp 30.09.2006. A v daň.priznaní dph to nijako nerozlišuješ od augustových fa.
anna 07
16.10.06,11:21
dakujem velmi :D