Dominika179
01.10.14,15:19
Pred 15 rokmi moja prastará mama predala dom svojmu vnukovi so ženou a do zmluvy pripísali aj vecné bremeno s podmienkou jej dochovania a vystrojenia dôstojného pohrebu. Tieto podmienky však nesplnili, pretože starú mamu vyhodili a ja som ju dochovala aj vystrojila pohreb, ktorý som sama zaplatila. Prebehol aj súd ohľadom zrušenia zmluvy. Na okrese ju zrušili, no po odvolaní na kraji to zamietli (podplatený sudca). Teda moja otázka znie či by sa s tým dalo niečo robiť aj po 15 rokoch. Vopred dakujem :)
misoft
01.10.14,13:23
Už ťažko.... rokov je dlhá doba.... a predajca je už nebohý.... nemá, kto žiadať zrušenie KPZ.
arizona
01.10.14,13:30
Babka svoj dom predala,takze asi jej zostali nejake peniaze z predaja,nie?

Zial,babka sa mohla svojej pravdy domahat za zivota,hned,ako ju z domu vyhodili,ako pises, ty uz nezmozes nic.
Mozno by si mohla sudne vymahat peniaze za pohreb,ale nik asi nevie vopred,ci by si bola uspesna.
Dominika179
01.10.14,13:51
Práveže oni jej nedali ani korunu peniaze z vkladnej knižky jej vybrali a prehajdakali ciže aj zmluva by mala byť teoreticky neplatna kedže ju oni nedochovali je t aj všetko sudne uznane len žial peniaze vtedy urobili svoju rolu a niekde som čitala že na taketo zmluvy nejestvuje premlčacia doba a a pred smrtou som už mala na nu splnomocnenie
Mária27
01.10.14,15:31
Ak bola v zmluve podmienka, išlo o rozväzovaciu podmienku. Teda zmluva ako právny úkon stratila účinnosť naplnením rozväzovacej podmienky.
Teda nemalo ísť o zrušenie zmluvy, ale o určenie vlastníctva. Bolo to tak? Odvolali ste sa včas voči rozhodnutiu krajského súdu?
arizona
01.10.14,15:41
Mozno sa ty citis ukrivdena,ci nahnevana. Ale babka si mohla za zivota robit s majetkom, co chcela,hoci aj darovat charite.Ak nedostala peniaze za predaj,mohla "konat" za zivota a domahat sa svojich penazi od dlznika. A z vkladnej knizky predsa tiez nemoze vybrat hocikto, nie? Babka musela vnukovi povedat heslo. Ak by sa vnuk dostal ku knizke a heslu kradezou, tiez mohla babka ist na Policiu a nahlasit kradez penazi...Ona tak neurobila, bolo to jej rozhodnutie. Ci bol sudca podplateny, ci nie tiez nedokazes. Babka,ako priamy ucastnik zmluvy uz zomrela,ty si ucastnikom zmluvy nebola a po mnohych rokoch tiez nemas ako doveryhodne dokazat, ze na babke bol spachany nejaky podvod,lebo druhy ucastnik tej zmluvy moze tvrdit, ze sa s babkoiu tak dohodol...Vykasli sa na to, usetris si nervy, cas aj peniaze...