IvetaH
01.10.14,19:33
Konateľ našiel vhodného človeka, robiť bude na zmeny, a chcel by pracovnú zmluvu od 1.10.2014. JA nevidím problém, len je to divné, prihlasovať zamestnanca skoro o polnoci. Neviem prečo nesúhlasi až s dátumom 2.10.2014, bolo by to jednoduchšie.
Ďakujem
veronikasad
01.10.14,17:51
Problém nie je čas,, ale čo mu vykážeš na dnešný deň, ak ide o prac.pomer na PZ ...
Prečo nesúhlasil s nástupom 2.10.? Napr. aj preto, že by priešiel o 1/12 ročného nároku na dovolenku. Prečo nenastúpil dnes do práce ?
Steranková
01.10.14,18:38
Zamestnávateľ je povinný prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia zamestnanca na základe riadneho pracovného pomeru (alebo iného právneho vzťahu) a zamestnanca, ktorý vykonáva práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru najneskôr pred začatím výkonu práce, a to predložením riadne vyplneného a potvrdeného tlačiva Registračný list fyzickej osoby .
Takže, ak má pracovnú zmluvu od 01.10.2014 mala si ho prihlásiť už včera.
WENUSka
02.10.14,08:55
prihlasovať zamestnancov do sociálnej poisťovne treba pred začatím pracovného pomeru, čiže to môže byť aj napríklad v noci :-)
radšej by som sa ale dohodla so zamestnávateľom, aby mi vždy nahlasoval zmeny zamestnancov do16:00 apoň deň vopred.