pe-ha
01.10.14,20:06
Takze...po mensom ,,googlovanii,,,,mam este par otazok....:) tie linky mi velmi pomohli... fakt dakujem.....
takze co mi radite.... dobry plan mam.resp.projektik,, .financne prostriedky tiez ,,tak akurat,, mam vyhliadnuty priestor.... -ktory treba z rekonstruovat, resp. obnovit a zmodernizovat podla mojich predstav... no teraz neviem.. ci najprv si mam zalozit zivnost a tak vziat priestory do prenajmu---alebo najprv prenajat obnovit a potom zalozit zivnost...???? ja by som si potom chcela dat aj do odpisov tie vsetky vydavky...---takze v tom mam trosku zmetky co a ako spravit... -
taktiez len pred nedavnom som sa dozvedela ze ak si zalozim zivnost ,som prvy rok oslobodena od platenia do socialnej poistovne....-je to aktualne este??? vztahuje sa to aj na mna ak si chcem otvorit kaviaren??? nemam to este nastudovane,..tak potesi ma kazda odpoved, ze ako to vlastne je..
potom mam este otazku ohladom prevadzky a hygieny.. citala som ze vraj v prevadzke musi byt aj wc pre zamestnancov... a ak tam nebude?? ak v prevadzke su iba dve, pre zeny a muzov..,,, myslite ze to bude problem??? predtym v tychto priestoroch bol bar.. a fungovalo to.. tak ja ci nahodou sa nieco nemenilo.. alebo nesprisneli na hygiene..:)
no este par veci si pozriem.. tak som zvedava co mi poradite... ::) este mam dost otazociekk ktore ma zaujimajuu..:)
taiko
01.10.14,19:13
mohla by si otazky formulovat zrozumitelnejsie a mozno vsetky svoje nejasnosti rozdelit do akychsi tematickych celkov? Napr.
1. zaciatok podnikania - socialna poistovna
2. zaciatok podnikania - hygiena
3. zaciatok podnikania - odpisy
atd atd
pe-ha
02.10.14,06:37
,,zrozumitelnejsie???? a co je na nich nepochopitelne???, ved predsa su to uplne jednoduche otazky---
jslancik
02.10.14,07:42
odpovede na niekoľko tvojich otázok:
ty chceš rekonštruovať priestory, v ktorých budeš iba v prenájme? A dať si to do nákladov? hm, hm, snáď ti niekto odpovie tak, aby ťa to potešilo.
Postup je jasný - najprv živnosť, potom prenájom. Inak by to nemalo zmysel. Aký výhody vidíš v opačnom postupe?
Do SP nemusíš platiť prvý rok, malo by sa to na teba vzťahovať.
WC tu boli siahodlho riešené vo viacerých témach.
http://www.porada.sk/t233834-otvorenie-vinoteky-s-posedenim-ako-obist-vyhlasku-o-potrebe-3-typov-wc-muzi-zeny-zamestnanci.html
bodliak
02.10.14,07:49
"Do SP nemusíš platiť prvý rok, malo by sa to na teba vzťahovať."

Napríklad založí si živnosť 1. decembra a stihne príjem nad 4830 eur. V marci podá daňové a od júla do SP platiť musí.
Takže nie je rok ako rok...
alaya1
02.10.14,07:50
Moje skromne rady
1- co sa tyka hygieny, informuj sa na patrickom urade, ktory o tom rozhoduje
2. ak si chces dat do nakladov rekonstrukciu, mala by si to predsa rekonstruovat, ako zivnostnicka.
3.v SP existuje centralna info linka, kde mozes ziskat vsetky informacie tykajuce sa platenia poisteni.

Ak sa informujes hned na uradoch, ktore jastresuju tvioje otazky, dostanes relevantne a uplne informacie.
jslancik
02.10.14,08:00
hypotetických príkladov sa dá nájsť xy. Snáď jej tak nefandíš, že za mesiac predá za 4830€? Niekedy aj motyka vystrelí :) Za tú cenu by bol celý Vranov opitý celý mesiac :)
Ferdosondo
02.10.14,08:08
Do výdavkov si nemôžeš dať rekonštrukciu prenajatých priestorov. Nie je to Tvoj majetok.
taiko
02.10.14,08:17
ja som nepisal ze su nepochopitelne, ani ze su zlozite. Len tam mas viacero otazok z viacerych okruhov v jednom prispevku a to je nezrozumitelne pre toho , kto by chcel odpovedat, kto by sa chcel z Tvojej otazky a odpovedi nieco priucit a v konecnom dosledku aj pre teba, lebo mas vsetko v jednej kope. Pozri tuto
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
avalik
02.10.14,08:31
ja len doplnim taika ... komplexne spracovanie odpovede na vsetky otazky schovane pod nazov "Zaciatok podnikania - ako na to?" by bolo v rozsahu knihy - nie odpovede na otazku ... a aj ta kniha by bola aktualna len do zmeny co len jedineho zakona tykajuceho sa podnikania - a tych je neurekom, preto treba pouzivat vyhladavace - ci uz tu alebo napr. google, vela odbornych clankov je publikovanych, treba si len overit ich aktualnost, tak isto nie je nikomu na skodu ak si aspon raz precita suvisiace zakony, potom bude vediet polozit konkretnu otazku ak niecomu nerozumie a nevie na nu najst odpoved ani vyhladavanim
pe-ha
02.10.14,14:18
trosku si myslim ze prehanate... lebo ked som citala viacere prispevky a otazky od xxx ludi..tak skoro všetky boli v takom podani ako som pisala ja.. otazku zadaju...a pri podrobnejsom opise...sa uz pytaju na všetko mozne... ako,nevravim ze nemate pravdu.. mohla som tu moju otazku trosku inak sformulovat ale som si tu poplietla par veci...zatial sa len ucim..takze sorry :) vyslo to ako vyslo..:)
pe-ha
02.10.14,14:30
jslancik..ako si pisal.. niekedy aj motyka vystreli.... :) tak uvidime.. potesilo by ma to len.. :) vranov nie je az take male mestecko... a ked si vezmes do uvahy. ze tu su len dve dobre podniky.. a ludia tu chodia z celeho vt-okresu..tak si myslim ze by to malo ist..
pe-ha
02.10.14,14:35
..takže ak si chcem tie priestory trosku obnoviť,moderne zariadiť---to si nemožem dať do nakladov???????
taiko
02.10.14,14:39
nie je dovod sa ospravedlnovat. Kazdy sa ucime kazdy den. Ide tu o to aby Tvoja otazka a odpovede ludi pomohli aj inym, nielen Tebe. O tom je tento portal.
pe-ha
02.10.14,14:40
Nechcem niekoho urazit,, ale keby kazdy pisal ako ty, tak moj nazor --- cela tato web stranka je zbytočna..
pe-ha
02.10.14,14:42
prečo nie???
taiko
02.10.14,14:44
lebo je to ako keby si si chcela dat do nakladov opravu susedovej sopy, kde skladujes material.
pe-ha
02.10.14,14:49
jasne chapem.. ale ani zariadenie prevadzky??, stoly boxy a atd???
alaya1
02.10.14,15:01
Mna neurazis,neboj sa, lebo s takymto rozhladom, ako mas ty, by som ja, ani parky na rohu nepredavala :)
Richard
02.10.14,15:02
Zadaj tie otazky samostatne. Tu ich pripadne nalinkuj.temu uzatvaram. Viaceri ti to vysvetlili preco samostatne. Skus pocitat nas navod a pravidla, nie je tam toho vela.