marijko
01.10.14,21:32
Dobrý deň.
Mám otázku ohľadne prijatia úhrady v hotovosti za vydanú faktúru za trénerské služby na základe mandátnej zmluvy. Tréner na základe zmluvy trénuje deti, na konci mesiaca vystaví faktúru za počet odtrénovaných hodín a odberateľ mu ju chce uhradiť v hotovosti. Tréner však nemá ERP, do teraz prijáímal len platby na účet. Je mozné prijať túto platbu na PPD? Jedná sa o úhradu pohľadávky aj keď v prílohe zákona o ERP sa vyslovene trénerská činnosť nenachádza. Zmení sa niečo v tejto oblasti od 1.1.2015 - hovorí sa o nejakých zmenách ...
Chelsea34198
02.10.14,06:17
Zmeny od 01.01.2015 v zákone č. 289/2008 o ERP sa týkajú len zavedenia elektronických registračných pokladní. Iné zmeny nie sú. Ak služba nie je v prílohe č.1 zákon, netreba registračku. V konkrétnom prípade by som len overila či táto služba nespadá pod kód 96.04 - Služby týkajúce sa telesnej pohody, ktoré v prílohe sú uvedené.
lesta
18.03.15,20:50
Ja som zistila, že vraj trénerské služby patria do kódu 93.13 Fitnescentrá a vraj na prijatie tržby v hotovosti musí byť ERP. Aj mňa by veľmi zaujímalo či existuje úhrada FA v hotovosti mimo ERP . Ak máte niekto informácie budem povďačná. ;)