broski
02.10.14,10:14
priateľka mala dopravnú nehodu,po ktorej vzišla ako poškodená. po takmer 5tich mesiacoch sa domohla od poisťovne vyjadrenia,že im chýba záznam o nehode od policajtov. u policajtov som sa informoval,že poisťovna žiadny záznam o nehode nežiadala. a to sme sa ešte nedozvedeli ani sumu,ktorú nám poisťovna hodlá vyplatiť,dalšie tahanice.. jedná sa o PZP a hradiť ho má poistovňa vinníka. je tu niekto problému fundovaný,kto by mohol poradiť,poprípade sa do toho obuť(samozrejme za finančnú odmenu) ďakujem
bubkoch
02.10.14,08:25
dost vela svetla do tvojej otazky by priniesla informacia, z akeho poistenia si priatelka uplatnuje skodu ... ci z havarijneho alebo z PZP vinnika ...
broski
02.10.14,08:47
dakujem,opravene..
bubkoch
02.10.14,10:10
nuz ked sa jedna o PZP, poistovna skutocne spravu o nehode od policajtov potrebuje, lebo ako inac má vediet, ze ich poisteny vodic bol vinnikom a má za neho plnit ?

ak je toto jedina prekazka, treba ist na policiu, vyziadat si spravu a doniest ju poistovni osobne ... je to rychlejsie ...

ale este rychlejsie by bolo keby ste si nechali auto opravit z havarijnej poistky ... nemuseli ste cakat na nic, ani na spravu o nehode, okrem spoluucasti by ste ani servisu nic neplatili, dostali by ste 100% (z PZP nemusite dostat vsetko co stála oprava) a vyrovnanie z PZP vinnika by prebehlo medzi oboma poistovnami .. a
rozmery3
02.10.14,10:30
Ak cez PZP, tak choď na projekt
broski
02.10.14,15:26
auto havarijne poistene nebolo,kedze to bol starsi voz..
vsetkemu rozumiem,ale preco by som ja ako zakaznik mal vybavovat veci,ktore ma vybavovat poistovna? ze som sa nevedel nakontaktovat na likvidatora,ktory sa ani po xy urgenciach nevedel ozvat a podat mi informacie,kedze slecny na infolike boli spokojne,ze nic z dokumentov nechyba.. pristup hodny neuveritelne NESPOLAHLIVEJ POISTOVNE GENERALI
broski
02.10.14,15:32
aky projekt mas na mysli?
rozmery3
02.10.14,15:55
volá sa to keď ti likvidátor pozrie škodu
cenár ocení
a pošlú ti peniaze bez opravy aj faktúry

(ja som bol takto 2x plusový)
bubkoch
02.10.14,16:17
poistovna to vybavuje, nemaj strach, ale je nemyslitelne aby likvidator poistovne behal po policii pre nejake potvrdenia a spravy, on nema len tvoju udalost, ale desiatky ... takze ked nie je prave na obhliadke v terene, pise rozhodnutia o plneni, pocita skody, pise ziadosti na policiu, dava plnenia na vyplatu ... takze on napise na policiu ziadost a caka kym pride odpoved ... nema dovod to urychlovat a nahanat lebo ma na stole desiatky dalsich udalosti ktore riesi paralelne ... ak sa ti to zda dlho, mozes bud cakat kym sa dostanes na rad alebo kym pride posta z policie alebo to sama urychlit tym ze to prinesies osobne ...
no a ked nemas havarijne tak zrejme je to minimalne 15rocny bezcenny vrak ktory sa ani neoplati opravovat, potom neviem co riesis ... normalny clovek ma HP :-D
broski
02.10.14,19:33
je to 9 rocna rav4 takze ci je to bezcenny vrak neviem,ale podstata je trosku ina.. este raz,bol som v kontakte s poistovnou kde mi tvrdili,ze vsetky doklady su v poriadku,caka sa na rozhodnutie likvidatora. ked ani po takmer piatich mesiacoch 5 MESIACOCH! ziadne rozhodnutie nechodilo,tak som kontaktoval likvidatora ktory tvrdil,ze ziadost posielal a dokonca sa snazil kontaktovat policiu kedze nechodila odpoved. pravda je ale taka,ze ziadny likvidator onej poistovne sa ani len neunuval ziadat policiu o dokumenty.. ak tebe pripada jednanie poistovne ako bezne,tak si pravdepodobne likvidator osobne,lebo keci ze nema len tvoju udalost a pod mi moze po 5 mesiacoch povedat iba blazon.. neber to osobne,som nasraty a myslim ze opravnene,dakujem za rady
rozmery3
05.10.14,04:11
Akože nekomunikuje ??????????????
nemajú web
telefony
sídlo
riaditeľov ? :D

keď nahlasuješ v poisťovni škodu , dostane číslo
potrebuješ toto číslo a mobil na likvidátora
Ice dive
05.10.14,06:56
taký možno detail... čo na to vinník nehody? hlásil to poisťovni... nakoľko ak to vinník nenahlásil ako škodu, ktorú spôsobil... a polícia, ktorú žiadala poisťovňa o info to riešila ako škodovú udalosť, t.j. neurčila jednoznačne vinníka, tak sa plnenia nedočkáš vôbec.... a ak je to už viac ako 5 mesiacov tak vinník by to už zo svojho pohľadu nemal nahlasovať vôbec lebo by schytal regres od poisťovne za neskoré nahlásenie... je to blbé ale je to tak...
jelalim
05.10.14,07:17
Tu ide o to, spravu pre policiu vypysuje ten isty policajt, ktory bol na mieste nehody. Je dobre pri nehode si vsimnut jeho meno. Treba ho vyhladat, spravu ma vacsinou pripravenu do 5 minut aj s prestavkou na kavu a 2 cigarety.
Ice dive
06.10.14,05:01
poisťovne už dávno majú prístup do systému kam policajti ukladajú dopravné nehody... tam je určený vinník ako aj poškodený dosť jednoznačne.... pokiaľ však sa daná vec rieši ako škodová udalosť... tak policajti len skonštatujú, že sa stala nehoda avšak ďalej ju neriešia... t.j. neurčujú vinníka čo je podstatné pre poisťovňu či ich poistený za škodu zodpovedá alebo nie... no ak je to takto, tak potom ak vinník nehodu nenahlásil... svojich peňazí sa nedomôže...
bubkoch
06.10.14,07:28
no ak ide o skodovu udalost, tak tam vinnika predsa jednoznacne urcuje sprava o nehode, ktoru spisali a podpisali vinnik s poskodenym ... sprava od policie (aj ked neurcuje priamo vinnika) je pre poistovnu dolezital en kvoli tomu, aby uverila, ze sa nehoda vobec stala a sprava o nehode nie je fingovana ... ci nie ?
Ice dive
06.10.14,07:53
no správa o nehode aj ked je vypisana a podpisana je len zdrap papiera, ktorý nikoho k ničomu nezaväzuje... pokial vinnik nehodu nenahlasi v poisťovni... poškodený si môže pískať... aj keď zavolal policajtov a tí to vyriešia ako škodovú udalosť bez vinníka.. tak si poškodený bez HP nepomôže... je to svinstvo ale je to tak...
bubkoch
06.10.14,08:10
nie, sprava o nehode nie je zdrap papiera ... ano, pokial vinnik nenahlasi udalost svojej poistovni, táto nic platit nebude ...
ale predsa poskodeny sa s podpisanou spravou o nehode moze obratit na sud a vtedy hlupy vinnik zaplati skodu zo svojho ...
skutocne nechapem aky moze mat vinnik dovod nenahlasit udalost poistovni, ked uz podpisal spravu o nehode ...
Ice dive
06.10.14,09:04
no sme ľudia a dôvody prečo to niekto nahlási a niekto nie sú rôzne.. buď sa na to vykašle a po 15 dňoch už nebude riskovať regres... necíti sa vinný... a pod...
pred súdom no neviem... či to má šancu dôjsť až tak ďaleko... alebo nie.. v podstate viem, len o dvoch prípadoch kedy klient vyhral súd nad poisťovňou kvôli čelnému sklu... a neprepláca sa to už cca 3-4 roky... z PZP... koľko bolo takých neúspešných podaní to neviem.. ale myslím, že podstatne viac...
Žabinka
06.10.14,09:18
nám poisťovňa držala peniaze kým nebolo ukončené vyšetrovanie.. cca 3/4 roka.. a nestačil im záznam o nehode od policajtov.. môže sa stať, že počas vyšetrovania sa vinník odvolal, naťahoval vyšetrovanie, a poisťovňa nemala na základe čo peniaze vyplatiť..
Dopĺňam z internetu http://www.svetpoistenia.sk/media-ponuky/zo-sveta-poistenia/zanedbanie-zakonnej-povinnosti/
Katy a R
06.10.14,09:21
- lenže v tomto prípade poisťovňa nemá ani len Záznam o dopravnej nehode, ktorý mal byť predložený ako prvý doklad !
bubkoch
06.10.14,09:23
mal som na mysli sud, kde poskodeny zaluje vinnika, nie poistovnu ...
poistovna je v práve, ked neplni po vinnikom neoznamenej udalosti ...
Ice dive
06.10.14,10:20
no otázne je či k súdu vôbec dôjde a ako súd danú vec vyhodnotí... lebo jedna vec je mať podpísanú správu o nehode a druhá vec je preukázať, že naozaj v tom čase a na tom mieste došlo k stretu tých dvoch vozidiel... čo si myslím, že je nemožné...
bubkoch
06.10.14,11:03
ty mas to neustale popieranie v naplni prace ? o akom dokazovani udalosti to pises ? predsa sa tu cely cas bavime o situacii kedy ma poskodeny vinnikom podpisanu spravu o nehode, vinnik udalost poistovni nenahlasil a pri nehode bola policia ... tak co tu vytahujes hypoteticke pripady, ktore s danou situaciou vobec nesuvisia ? namiesto toho aby si uznal ze mam pravdu tu vytahujes hypoteticke pripady uplne odveci aby si ukazal ze za INYCH podmienok moze byt situacia ina ...no moze, ale ved jasne pisem za akych podmienok plati zaver ktory tvrdim ... a co moze nastat v INYCH pripadoch je na inu debatu ... radsej 3x rozmyslaj nez opat zareagujes na nejaky prispevok ...
Ice dive
06.10.14,12:23
nikto ti tu nič nepopiera... avšak celá správa o nehode v prípade, že tam je aj polícia a je to riešené ako škodová udalosť bez vinníka je na vode už si to uvedom... na základe čoho súd rozhodne, že kto je vinný a kto nie? ak sama polícia vinníka neurčí... na základe toho že sa tak dohodli v správe o nehode... súdny spor by som asi pri takto neistom konci neriskoval...
VANUSKA
06.10.14,13:04
Ja len malú radu z vlastnej skúsenosti. Pokiaľ by sa Vám ozvali zo spoločnosti VOTUM, že Vás budú zastupovať pri vymáhaní od poisťovne, tak ICH ŽEŇTE SVINSKÝM KROKOM !!!!! Nevybavia nič a ošklbú Vás ako HUS !!!! Sliedia po fórach a číhajú na prípadnú korisť !!!! Vlastná skúsenosť!!!!!!!!
bubkoch
06.10.14,14:11
sud v takom pripade rozhodne presne na zaklade toho, na zaklade coho rozhodne v pripade ze k skodovej udalosti nebola volana policia vobec - cize na zaklade (aj) vinnikom podpisanej SPRAVY O NEHODE ... nie je to zdrap papiera, je to dokaz, ktory moze vinnik na sude popierat, nepomoze mu to ...

policia pri skodovej udalosti je dobra na potvrdenie ze vobec k udalosti doslo co pri jej absencii moze byt niekedy problem ... avsak ten problem co viem robia hlavne poistovne, ci aj sudy neviem, ale tak tá sprava je aspon nejaky relevantny dokaz kde sa vinnik priznal a uznal zavinenie
Ice dive
06.10.14,19:42
teória je pekná:-))) prax častokrát iná...
Diana70
22.10.14,17:09
Nemáte kontakt na vinníka? Nech vám predloží potvrdenie od svojej poisťovne že predložil správu o nehode, je povinný tak urobiť. Bez tej správy sa nepohnete.