lubicahr
02.10.14,10:31
Pred 3-mi rokmi som bola vedúcim organizácie preradená na inú prácu. O tom nebol urobený zápis, ani zmena v pracovnej zmluve, i keď som na to upozorňovala. Moja práca podľa pracovnej zmluvy bola vedúcim prideľovaná inej pracovníčke. V tejto dobe prebehla v organizácii zmena organizačnej štruktúry, v rámci ktorej bez môjho vedomia bolo miesto, kde som tri roky pracovala, ponúknuté inému pracovníkovi a mne bola ponúknutá výpoveď pre nadbytočnosť, nakoľko sa rušilo miesto, ktoré som ja mala uvedené v pracovnej zmluve a údajne už pre mňa nemala organizácia miesto. Vôbec sa nebrabo do úvahy, že ja som vlastne na ich pokyn pracovala na inom mieste a oni si nesplnili /zámerne/ povinnosť dať to do poriadku v pracovnej zmluve. Ako sa mám brániť? Čo urobiť, aby zamestnávateľ zobral do úvahy, že na tom mieste pracujem ja?
Tweety
02.10.14,08:43
Veď zamestnávateľ to určite vie, a ak sa takto rozhodol, má na to právo. Nemala si súhlasiť so zmenou pracovnej pozície bez zmeny v PZ.
ivka70
02.10.14,08:44
Zial, neurobis nic. Je rozhodnutie zamestnavatela, ake pracovne miesto zrusi aj akeho pracovnika si ponecha.
Ty si mala trvat na zmene pracovnej zmluvy uz pred preradenim na to ine miesto. a az potom na ine miesto nastupit. 3 roky si ale tiez nic neurobila, aby papierovo sedelo to, co robis s tym, co mas v zmluve. :(
misoft
02.10.14,08:44
Urobila si chybu už pred troma rokmi. Malá si to mať písomne. Preradenie na iné pracovné zaradenie má trvať len na nevyhnutnú dobu. Toto skôr vyzerá na trvalé preradenie, avšak bez zmeny v pracovnej zmluve - teda to bolo protiprávne. Malá si sa obrátiť na odbory (ak ich máte), alebo na Inšpektorát práce.
Môžeš však podať na súde žalobu neplatnosť výpovede a uviesť všetky fakty.
taiko
02.10.14,08:44
preradit sa neda na pracu ale na pracovnu poziciu, na ktorej je tato praca vykonavana
lubicahr
02.10.14,08:49
To viem teraz aj ja. Ale čo teraz.
Tweety
02.10.14,08:55
už nič nenarobíš, ak sa tak rozhodol, len akceptovať