kubkokubko
02.10.14,10:57
Ahojte poradaci, chcem vas poprosit ci neviete o nejakej profesii, ktorá by sa robila len v noci od 22,00 do 6,00? Uvazujem, ze po rodičovskej by to bol pre mna idealny pracovny cas kvoli detom a pracovne vytazenemu manzelovi. Napadol ma len nočný vrátnik. A este pekáreň, ale čo mam známu tam vraj robia na 3 smeny nepretrzite, tak neviem... Napadne aj vas nieco? Dakujem za napady...
taiko
02.10.14,09:05
robil som na smeny a obavam sa ze nevydrzis pracovat len na nocnych smenach. Ja som raz tahal 5 nocnych za sebou a po stvrtej som od unavy a zufalstva plakal na zemi v spalni a po piatej som z roboty isiel spat do hotela, lebo som uz nemohol soferovat
jslancik
02.10.14,09:08
v pekárni sa dá dohodnúť, že robíš iba nočné. Ale asi je to individuálne. Len či si si vedomá, čo zahŕňa práca v pekárni. Okrem minimálnej mzdy (často aj nižšej), cez pracovné podmienky, a tak ďalej. Robia tam ženy najhoršieho razenia, je to plné ohovárania, intríg, nadávok, nespravodlivosti.
SBS - mzda asi o nič lepšia. Niekomu to vyhovuje - prakticky nič nerobíš. Niekto by sa unudil k smrti.
Nezabudni zobrať do úvahy, že potrebuješ aj spať. Nočná nie je o tom, že namiesto spánku ideš do roboty. Alebo že sa ideš do roboty vyspať. Potrebuješ 7-8 hodín spánku bez prerušenia, teda buď pred robotou, alebo po robote. Ak musíš vytiahuť deti o 11.00 zo škôlky, a potom sa im do večera venovať, tak dlho nevydržíš. Resp. sa to odrazí na zdraví, manželstve, výchove.
avalik
02.10.14,09:09
moja suseda uz roky rokuce robi na poste len nocne - triedenie zasielok
jslancik
02.10.14,09:12
zabúdal si cez deň spať? či iba pár hodín? to sa nedá...
taiko
02.10.14,09:21
nezabudol. ale spanok cez den je o nicom. Tak 1-2 nocne sa daju, ale potom je to neprijemne. Po tej stvrtej nocnej som uz nemohol zaspat a nevladal som ani zit :) NIe nadarmo sa nedostatkom spanku da aj mucic
alaya1
02.10.14,09:22
Susedka robi len nocne v sklade v tescu
evuš
02.10.14,09:30
Ahoj, a uvedomuješ si, že keď ráno prídeš budeš chcieť spať, a deti čo ?? Kde budú ?? Aby si neskolabovala, v dnešnej dobe je to tažké kvôli financiám, ale treba pamätať na zdravie !!!!!
Richard
02.10.14,09:36
Evuš, uvedomuješ si, že neodpovedáš na otázku? Plánuje pracovať v noci, tak asi vie do čoho ide. Keby si aspoň najprv na písala k veci.
Richard
02.10.14,09:40
Hmm predpokladáš že ona nevie že človek musí aj spať? Ak si zvedavý ako sa to dá zmanažovať, tak sa jej spýtaj. Nakoniec možno zistíš že to má lepšie premyslené ako ty.
jslancik
02.10.14,09:48
nie, nič nepredpokladám... Dávam dobré rady. Viem, o čom hovorím, potvrdzuje to aj taiko vo svojom komentári. Ľudia, čo robia nočné, majú (či mali) problém so spánkom. Preto upozorňujem, že je dôležité spať x hodín vkuse a na následky, ak to tak nebude. nikoho neposudzujem, ani neodsudzujem. Ani sa nesnažím vychovávať.
kopretinka
02.10.14,09:53
v sklade?
kopretinka
02.10.14,09:55
tesco-nočný dokladač tovaru
alaya1
02.10.14,10:24
ano, pod obchodnym domom je sklad a tam robi, len nocne, myslim, ze dokladaju tovar a tak- potraviny.
kopretinka
02.10.14,10:27
aha,takže dokladá tovar,tak to potom nie je sklad,ale obchod....
Richard
02.10.14,10:32
Ok, chapem tvoju snahu, len keby to bolo bez toho ze potrebuje 7-8h spanku (to snad vie kazdy) a hlavne odkial mas ze o 11h berie deti zo skolky... Myslim ze je OK napisat v zavere takyto postreh, len za mna to nebolo uplne najvhodnejsie napisane (ani nie najhorsie preto som to ani neminuskoval).
arizona
02.10.14,10:57
Poznam jedneho co robi skladnika v Metre, uz dlhe roky, iba nocne. Ale je to pomerne mlady chalan, co byva u rodicov, take ma dostatok casu na denne dospavanie.

Ale si to naozaj dobre rozmysli, ci ti to stoji za to. Tiez som robila 7 rokov na 3 smeny, teda kazdy treti tyzden nocne.
Nenarobila som sa manulalne,sedela som v kancli,ale aj tak mala som neskor velke zdrav.problemy. Lekar mi to vysvetlil, ze je to naruseny prirodzeny bioritmus organizmu, co sposobila ta praca v noci...
timotej
02.10.14,10:57
skus porozmyslat skor o skratenej pracovnej dobe, napr. na 4-6 hod.ak si ochotna robit nocneho straznika, potom ti nejde o vysoky zarobok. cize ked by si pracovala v lepsej pozicii (ale to nevieme posudit, aku mas kvalifikaciu), financne by si na tom bola rovnako, bola by si fit a aj deti by si stihala
jslancik
03.10.14,07:13
nerád by som to hrotil. Samozrejme, ak sa pozeráš na príspevok s predpojatím, tak ho pochopíš podľa svojho prístupu. Mohol som to napísať napr. ako evuš, s xyz výkričníkmi.
O spánku vie každý, ale málokto to dodržiava, a z tých, čo robia nočné, asi nikto. Nedostatok spánku je problém a mal by sa prízvukovať hlavne v takýchto prípadoch.
Ak si si všimol, pri tom bratí zo škôlky je slovíčko "ak". Je to mimochodom veľmi pravdepodobné. Píše totiž, že "na rodičovskom", "kvôli deťom".
Ty si fakt myslíš, že zadávateľka otázky to má premyslené? Hm, tak choď na poradu.sk, tam uvidíš, ako majú ľudia premyslené svoje plány a zámery. Aha, veď my sme na porade. Plánovanie a chápanie súvislostí nie je zdá sa prirodzená vlastnosť človeka.
kubkokubko
09.10.14,05:41
ďakujem vsetkým za odpovede a názory, všetko ešte raz zvážim, možnosť minimálnej mzdy v pekárni ma nenapadla.... este, ze vás mám, este raz vdaka
korela
09.10.14,14:01
Aj moja, ale začala to robiť pri väčších deťoch. Už školákoch. Po práci spala, poobede pracovala v domácnosti. Čiže denný režim mala pravidelný, iba trochu posunutý. Robí tu prácu 20 r. a je úplne zdravá. Manžel po celý deň doma, "zivnostník".
Dĺžku spánku nepodceňovať a hlavne pravidelnosť. Oproti mne ľudia z kultúry, svietia v noci rovnako ako ja, rovnako pani za nami, tiež z kultúry. Títo ľudia majú väčšinou iný biorytmus už svojím spôsobom daný, lepšie sa tvorí v tichu.
korela
09.10.14,14:15
V pekárni by si sa nezastavila celú noc, na nohách po celý čas, to by si vôbec nevydržala. Chodila som na nočné na brigády, bola som mladučká, a prostredie ktoré sa vyššie popisuje, tak s takým som sa vôbec nestretla ani raz. Každý si robil svoj úsek, skôr sa žartovalo. Z tohto hľadiska prostredie príjemné a išlo o veľkopekáreň.
Hlavne okrem spánku dbaj na pobyt vonku - D vitamín zbierať. Denne.
Minimálna mzda je takmer na všetkých podobných pozíciách dnes. Nemôžeš niečo tvoriť pri deťoch? A neodchádzať z domu?
Ešte tlačiarne pracujú v noci ak majú nával. Ale to je tiež ťažká práca. A dokladanie tovaru aj s inventúrami si myslím tiež nič moc.
Najlepšie vrátnica, kde sa nebudeš cítiť ohrozená. Známy robí vrátnika, odrecituje ti všetky zákony. Tam má na to more času. A nestráca fyzické sily.
.
Ešte mi napadlo, podľa toho kde bývaš, call centrá, napr. banky bežia v noci. Nahadzovanie údajov. Vyber si v každom prípade nefyzickú prácu, pretože sa zničíš.
kubkokubko
13.10.14,06:08
vdaka za užitočný názor