Vojtik Bednarcik
02.10.14,10:57
mam jednu otazku,jednej babe som napisal ze nech sa nestara domna je to kamoska mojej priatelky a isla knej domou a povedala jej ze ak jej este raz napisem tak ze mi narobi v zivote peklo a velke zmeny ze budem plakat este mam to brat ako vyhrazanie?lebo co sa tyka takich veci ja som taky ze to chcem dotahnut az dokonca
taiko
02.10.14,09:02
skus pouzivat, ciarky, bodky a velke pismena na zaciatku vety lebo sa to neda citat
taiko
02.10.14,09:02
Ak to beries ako vyhrazanie, oznam jej konanie na policii
misoft
02.10.14,09:06
Padli z tvojej strany vyjadrenia, ktoré by vzbudzovali obavy? Ak nie, kašli na to! Ak by ona pripadla TO - musela by to potom dokazovať - ak by nemala dôkaz - bol by si potom na koni ty - pretože ona by potom naplnila podstatu TČ krivého obvinenia...
http://pravna.szm.com/firstaid/troznamenie.htm
fortunka
02.10.14,09:09
Podla mna sa ti nevyhrazala, iba ta normalne ohovarala pred priatelkou. Keby sa mali vsetci za taketo veci obracat na policiu, tak by sme dopadli :P Minimalne policia by mala dennodenne v praci iba hystericke "obete" vyhrazania sa :))))
misoft
02.10.14,09:14
Poopravím ťa - on sa ohradil, aby sa do neho nestarala - ona sa mu vyhráža. Takže ONA by musela dokazovať. Pokiaľ však ona len bu-bu-bu robí - dlabať na to - v opačnom prípade - do útoku!
taiko
02.10.14,09:25
no vsak preto mu pisem, aby sa obratil na policiu. Tam ho poucia.
Vojtik Bednarcik
02.10.14,10:20
tak to necitaj vobec
Vojtik Bednarcik
02.10.14,10:21
chcel som le nazory inich ale diky aj tak
Vojtik Bednarcik
02.10.14,10:23
to je tiez pravda noo ale ak nahodou ju nahram ze nieco mi vravi co mam namysli ze sa mi vyhraza tak nahravanie rozhovoru nieje trestny cin ci ano??
alaya1
02.10.14,10:27
Na policii mozes podat trestne oznamenie na cokolvek. Otazkou je, ci tieto argumenty, ktore uvadzas aj obstoja.
fortunka
02.10.14,11:02
ale ona sa nevyhrazala jemu, ale hovorila nieco nejakej kamaratke ;) ciez ho ohovarali, jedovala sa na neho ;)
Chobot
02.10.14,11:07
Tak jej viac nepíš a nembude ti robiť zo života peklo.
Centrum
02.10.14,12:12
A poznáš toto ? " Múdrejší ustúpi !"
buchač
02.10.14,12:12
Myslím si, že 25 ročný jedinec by už mal mať rozum a nevypisovať hore - dole.

Predpokladám, že komunikácia prebehla na Booku Fasov...ono to potom aj tak vyzerá....;)

Za vyhrážanie sa to veľmi nedá brať, nakoľko :

§ 49
Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372
Respektíve

§ 360
Nebezpečné vyhrážanie

(1) Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe,
c) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd,
d) z osobitného motívu, alebo
e) verejne.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300#f6360743