babinka
24.04.06,10:28
Ahojte vsetci! Som tu nova a potrebujem poradit. Mame auto na leasing, zmluva je na 6 rokov. Ako dlho mam to auto odpisovat.Druha otazka, co vsetko potrebujem pre zrusenie firmy. Vopred Dakujem;)
Barbara
24.04.06,08:36
Ahojte vsetci! Som tu nova a potrebujem poradit. Mame auto na leasing, zmluva je na 6 rokov. Ako dlho mam to auto odpisovat.Druha otazka, co vsetko potrebujem pre zrusenie firmy. Vopred Dakujem;)


Babinka vitaj, daj si hore do prázdneho okienka napr. slovo lízing, alebo liesing ,alebo auto na lízing.............. a uvidíš koľko info dostaneš na danú tému :D :p :)
Johanka
24.04.06,09:19
Vyskúšaj aj "leasing":) .
Auto budeš odpisovať 6 rokov (počas doby trvania leasingu), pretože pri majetku obstaranom formou finančného prenájmu sa používa tzv. časový odpis. Postupuješ podľa § 26 ods.8 Zákona o dani z príjmov.
Jana Acsová
24.04.06,09:27
Auto budeš odpisovať 6 rokov (počas doby trvania leasingu), pretože pri majetku obstaranom formou finančného prenájmu sa používa tzv. časový odpis. Postupuješ podľa § 26 ods.8 Zákona o dani z príjmov.V tejto súvislosti ešte upozorním zadávateľa, aby si overil daňovú uznateľnosť leasingu so zreteľom na kúpnu cenu vozidla po uplynutí doby nájmu, nakoľko sa jedná o dlhšiu dobu odpisovania. A zároveň upozorním, či sa nejedná o prefinancovanie kúpy úverom, nakoľko pri takýchto dobách mám skúsenosť skôr s touto formou financovania a to aj v prípade leasingových spoločností.
Jana Acsová
24.04.06,09:34
A ešte k odpisovaniu. Neuvádzate, či účtujete v JÚ, alebo PÚ, ale odpoveď nájdete pre oba prípady:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=144062&postcount=19
Jano11
29.04.06,09:16
Chcem si zobrať auto na leasing. Neviete poradiť, ktoré leasingové
spoločnosti majú navyhodnejšie podmienky. Občas majú nejakú
akciu. Doteraz mám skúsenosti iba s ČSOB Leasing, ale prečo sa
nepoobzerať aj po iných , ak majú lepšie podmienky.
Neviete poradiť?
ayya
29.04.06,10:40
Chcem si zobrať auto na leasing. Neviete poradiť, ktoré leasingové spoločnosti majú navyhodnejšie podmienky. Občas majú nejakú
akciu. Doteraz mám skúsenosti iba s ČSOB Leasing, ale prečo sa
nepoobzerať aj po iných , ak majú lepšie podmienky.
Neviete poradiť?
Kazda (lepsia) leasingova spolocnost ma na svojej stranke kalkulacku. Ale velke rozdiely nie su ... teraz sa dokonca da aj kupit auto "na splatky" ... su tam niektore odchylky - auto je hned v majetku kupujuceho, uplatnuju sa klasicke odpisy, nie leasingove splatky. Ma to svoje vyhody aj nevyhody...cele auto sa ti do nakladov o rok neskor. Sam najlepsie vies, aky typ auta si chces kupit, v akej asi cene... Navysenie zavisi od vysky akontacie, ceny... aaaaaaale - ved to vies - skus si vygooglit stranky leasingoviek a tak si urobit prehlad. :)