masajo
02.10.14,12:36
Prosím Vás, nájde sa nejaký psychológ, ktorý dokáže pomôcť človeku, ktorý sa zaplietol do hare krishna? Nevie sa od toho odpútať, ničí to rodinu. Je to dospelý muž, otec rodiny. Ďakujem.


Jeden čas mal chuť s tým niečo robiť, ale nemohli nájsť vhodného človeka, ktorý by mu pomohol. Mysleli, že psychológ, tak neviem...
Tweety
02.10.14,10:37
Určite sa nájde, len treba chcieť za ním ísť.
Kvaka
02.10.14,11:04
Poznám jednu takú, oni to vôbec nevnímajú ako problém, ktorý treba riešiť, sú to fanatici. Ak nechce sám, nepomôže mu nikto.
alaya1
02.10.14,11:18
Pri tomto type "opantania" cloveka urcitou skupinou ludi, vyznavajucou rovnake "hodnoty" zivota a zaclenenenie sa jedinca do tejto komunity by som skor pomoc psychologa odporucala zvysnej rodine. Nepredpokladam, ze vyznavac tohtro prudu bude chciet dobrovolne navstevovat psychologicke terapie.. Jedine, zeby sam chcel komunitu opustit a ostatni clenovia komunity by mu v tom branili, ale to uz nie je zalezitost psychologickych terapii. Dospelemu cloveku nemozete prikazovat s kym sa ma stretavat, jedine sa mozete naucit, ako s nim fungovat.

Ak ma clen sekty sam chut s tym nieco robit, nech navstivi akehokolvek klinickeho psychologa, nakolko speoalizaciu na sekty na Slovensku nema nikto, ani sa podobne zameranie psychologie nikde nestuduje.
Je to skor porucha osobnosti a s tym si da rady kazdy klinicky psycholog.
alaya1
02.10.14,15:51
doplnila som odpoved
rozmery3
02.10.14,16:04
"" ani sa podobne //zamesranie// psychologie nikde nestuduje ""

ani sa nečudujem, že sa to neštuduje
masajo
02.10.14,16:16
Myslím, že máte pravdu, musím im to povedať. Ďakujem.