prstienok
02.10.14,13:48
Prosím vás, ked má učiteľ skrátený úväzok ako zaokrúhľujem jednotlivé príplatky a tarifný plat?
Tarifa - zaokrúhľujem na najbližší eurocent nahor
zvýšenie platovej tarify - najbližší eurocent nahor
triednictvo - ostáva v plnej sume aj pri kratšom úväzku
kreditový príplatok - neviem či eurocent nahor, alebo zaokrúhlenie na 0,50 eurocentov nahor?
takisto príplatok za uvádzajúceho PZ - eurocent, alebo 0,50?
ja som už z toho zmätená...
ďakujem
anika
03.10.14,10:39
triednictvo pri skrátených úväzkoch nie je, pretože je tam podmienka 20 vyuč. hodín, kreditový, osobný príplatok , tarifný plat a zvýšenie zaokrúhlenie na najbližší eurocent nahor
Papierniková
03.10.14,12:33
Podľa ustanovenia § 27 zákona 553/2003 :
(1)Tarifný plat, osobný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky určené mesačnou sumou sa zamestnancovi poskytujú za prácu vykonávanú v rozsahu ustanoveného pracovného času. Ak sa zamestnávateľ dohodne so zamestnancom na kratšom pracovnom čase, peňažné plnenia mu patria v pomernej výške zodpovedajúcej dĺžke dohodnutého pracovného času okrem príplatku podľa § 13b ods.1.
(2) Tarifný plat, osobný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky patria zamestnancovi v pomernej výške zodpovedajúcej odpracovanému času.
(3) Pomerné časti jednotlivých zložiek platu podľa odseku 1 druhej vety a odseku 2 sa zaokrúhľujú na najbližší eurocent nahor.

Všetky príplatky teda na najbližší eurocent nahor, okrem triednictva, ktoré sa vypláca v plnej výške aj pri kratších pracovných úväzkoch.
Papierniková
03.10.14,12:46
Pekný deň,
smiem sa spýtať z akého predpisu je podmienka 20 hodín pre triednictvo ? Nikde som o takej podmienke nič nenašla ... Vďaka
anika
06.10.14,07:11
ospravedlňujem sa, tých 20 hod platí pre jazykové školy.