Anna 56
02.10.14,13:40
Mám platne uzatvorenú dohodu o vykonaní práce zo zamestnávateľom, ktorú vykonávam mimo pracovnej doby. Termín je stanovený od 01.03.2014 do 31.12.2014, pracovná úloha je tlmočnícky kurz, odmena je stanovená na hodinu s počtom rozsahu 96 hodín. Dňa 25.09.2014 keď sa na kurz nedostavila frekventantka mi po mojom zisťovaní jej neprítomnosti oznámila,že kurz je vraj ukončený lebo pre jej ďalšie pracovné zaradenie je už nepotrebný. Však zamestnávateľ s ktorým mám uzatvorenú zmluvu o vykonaní práce mi k dnešnému dňu, napriek tomu že som ho osobne oslovila v čom je problém neoznámil svojvoľné "ukončenie" tohoto kurzu. S frekventantkou som zmluvu nemala uzatvorenú,preto s ňou neriešim jej zmenu pracovného zaradenia. Okrem skutočnosti, že je to absolútne neseriózne zo strany zamestnávateľa je možné žiadať vyplatenie celej odmeny až do 31.12.2014 keď som "nedobrovoľne" a do dnešného dňa "neinformovane" nedostala od zamestnávateľa žiaden návrh na zmenu termínu,alebo oznámenie o predčasnom ukončení kurzu?