Ajucta
02.10.14,17:06
dobry den, vzali sme si od Orange tablet s pausalom na 2 roky minuly mesiac. V zmluve je napisane, ze v pripade odstupenia je nutne zaplatit pokutu v istej vyske. S tym by nebol problem, len by nas zaujimalo ci si po zaplateni pokuty budeme moct ten tablet nechat alebo nie. dakujem
misoft
02.10.14,19:25
Pokuta bude za predčasné ukončenie zmluvy. Keďže je to paušál (s tabletom) - ten by sa stal tvojim až po ukončení viazanosti. Takže je ešte ich majetkom, v paušále je istotne i zarátaný časť splátky za tablet. Oni ti ho predsa nedajú len tak - satarmo :D - pekne si ho počas viazanosti splatíš..... Teda sa bude musieť vrátiť.
Ajucta
09.11.14,16:48
bola som v Orange, pán, čo to má na starosti mi povedal,že ak zaplatím tú pokutu, tak mi už nebudú vystavovať faktúry na ten tablet,kedže som ho od nich za tú cenu pokuty odkúpila...Avšak dnes mi prišla faktúra, kde mi zase zarátali aj splátku za tablet! a ja som sa ho jasne opýtala,či ho budem aj nadalej splácať, ak zaplatím pokutu a on povedal,že nie! tak neviete niekto,ako to potom je?
buchač
09.11.14,16:54
bola som v Orange, pán, čo to má na starosti mi povedal,že ak zaplatím tú pokutu, tak mi už nebudú vystavovať faktúry na ten tablet,kedže som ho od nich za tú cenu pokuty odkúpila...Avšak dnes mi prišla faktúra, kde mi zase zarátali aj splátku za tablet! a ja som sa ho jasne opýtala,či ho budem aj nadalej splácať, ak zaplatím pokutu a on povedal,že nie! tak neviete niekto,ako to potom je?

Ide predsa o faktúru za posledné platené obdobie a preto je to ešte takto.
Ďalšia faktúra by mala byť už v poriadku. Ak nie, nabehneš na predajné miesto znova .
Ajucta
09.11.14,17:09
no fakturu mam za obdobie 4.10-5.11. a ja som tam bola uz 3.10. si to zrusit, tak by sa tam posledne obdobie uz nemalo ratat nie?
buchač
09.11.14,17:27
no fakturu mam za obdobie 4.10-5.11. a ja som tam bola uz 3.10. si to zrusit, tak by sa tam posledne obdobie uz nemalo ratat nie?

Ja Ti neviem, ešte som nerušil...skôr naopak. Pri kupovaní mi platba nabehne až v ďalšom období.
Asi budeš musieť znova ísť po vysvetlenie ku pánovi...
viktorviktor
10.11.14,18:31
Ajucta - výpovedná lehota je mesiac, tak preto tá platba