Anadka
03.10.14,10:46
Je to vobec OK? Moze slov. firma bez pobocky v zahr. takto lizovat auto, mat Rak., resp. Nem. znacky? Je uctovanie a danovy efekt rovnaky, ako cez slov. leasingovku? Co cestna dan? Ako nas ovplyvni Rak. ci Nem. legislativa?

Nemate s tym niekto skusenosti? Resp. nejaky relevantny nazor, ci pripomienku, odkaz?

VDAKA MOC.
Ice dive
03.10.14,09:16
a dôvod tohto počinu? mám skúsenosť, skôr opačnú Slovenské autá boli na leasing cez rakúsku leasingovú spoločnosť... čo malo ten efekt, že leasing od rakúskeho finančného domu bol lacnejší, avšak autá mali slovenské značky... ak by si to riešil naopak... t.j. mať rakúske/nemecké značky, asi by si mal mať uzavreté aj PZP + havarijné poistenie v rakúsku teda PZP zo zákona určite a HP by sa ti možno podarilo aj na Slovensku na nejakú výnimku... avšak STKčku, PZPčko, odstraňovanie poistných udalostí by si musel riešiť v štáte kde máš autá prihlásené... a pri AT resp. DE krajinách sú tieto ceny rádovo vyššie za tieto služby čím asi hlboko potrieš výhodu lacnejšieho leasingu...
lujza.j
03.10.14,09:27
poistka okolo 1000e.-aj viac pálky ako hrom + každý daň.......
Ice dive
03.10.14,10:22
no a ešte som zabudol... ak s tým bude jazdiť po SR tak si zvyšuje riziko, že dané auto mu skôr ukradnú ako to so SR značkou + policajti budú o neho prejavovať väčší záujem...
Anadka
03.10.14,12:20
Nakladove hladisko by som vynechala. Myslim, ze to nechce preto, ze to je drahsie, ci lacnejsie a jazdi tak na 1/3 po vsetkych tych krajinach /Sk, Rak, Nem./.
Ja by som len chcela vediet, ci to je v poriadku z danoveho a uct. hladiska. Ci v tom nie je nejaky problem... Teraz ma rak. znacky a je spokojny, lenze auto je sukromne a tak v konecnom dosledku by to zrejme aj bolo pre firmu lacnejsie. Kedze mu platime nahrady a vela jazdi.
Simona Privat
04.10.14,11:01
Financovať môžete kdekoľvek, ak sa jedná o operatívny prenájom, značky z AT, DE, by nemali byť problém, pri finančnom leasingu bolo vozidlo vždy prihlásené v mieste sídla nájomcu, toto sa skôr dozviete priamo v tej konktrétnej leasingovke, či je schopná a ochotná vozidlo na seba prihlásiť.
Treba si však pozrieť aj legislatívu konkrétnej krajiny čo všetko sa potom s tým u nich viaže.