roman0212
03.10.14,14:16
Pani si objednala na dobierku hry pre deti. Dokonca aj zavolala.Poslal som balík..Ešte mi napísala ako sa teší s dcérou naň.Neprebrala ho.Odteraz už na dobierku nebudem posielať.Ak vám napíše táto e-mailová adresa,neposielajte na dobierku. Chcela to na meno:.......................Za čas ,čo posielam balíky(cca 5 rokov) sa mi to stalo tretí raz.Ale tu ma prekvapil záujem do tej miery,že dotyčná aj zavolala,aj komunikovala cez e-mail.Ako sam napísal,že balík je na pošte sa odmlčala.
willma
03.10.14,12:30
ako je to dlho? Ono sa mohlo stať čokoľvek, tak nesúď hneď.
avalik
03.10.14,13:23
Roman, za 5 rokov tretíkrát? ... to chceš povedať, že kôli tomu skrachuješ? Je to riziko podnikania. Nevieš čo sa stalo - pobyt v nemocnici, odcestovanie, vypnutie netu, ...Nepíšeš ako je to dlho, či si sa ti už zásielka vrátila, či si ju kontaktoval aj telefonicky.

Okrem toho, mám za to, že si tým, že si tu uviedol jej osobné údaje porušuješ zákon o ochrane osobných údajov - predpokladám že pani nesúhlasila so zverejňovaním jej osobných údajov na rôznych fórach. Osobné údaje ti poskytla len za účelom vybavenia objednávky.
kopretinka
03.10.14,13:50
toto si rieš vo svojom eshope,Porada neslúži ako čierna listina zákazníkov!
arizona
03.10.14,14:21
Kvoli tomuto si sa zaregistroval na Poradu? Tiez si myslim, ze jednas nefer! Nevies, co sa mohlo pani necakaneho prihodit. A zverejnovat na nete cudzie osobne osobne udaje tiez nemozes.
Mna by zaujimalo, ci ty odvadzas dane z tvojho podnikania cez web...ci predavas len tak?
Richard
03.10.14,15:21
No je to urcite neprijemne, ale zverejnovat jej meno nie je ok. Kolko mavas takychto ludi? Alebo aj druhe eshopy. Napiste, je to zaujimava info a skusenost. Mozno sa mozu dohodnut viaceri na blackliste. Nepreberanie tovaru nie je to iste ako vratenie.
roman0212
03.10.14,15:32
Samozrejme ,že neskrachujem. Dane neplatím.Veď som neseriózny.Nechajte sa klamať.Nepochopili ste ,že tu ide o elementárnui slušnosť-Ja nežiadám radu.Moja dobierka bola za pár eur.Chcel som len ,aby sa niekto iný nepopálil.Pán právnik,ako viete,že na balíkoch zarábam.Čo ak ich posielam zadarmo?Hovorí sa tomu eltruizmus.Už nebudem reagovať na Vás.Nepochopili sta zmysel.
taiko
03.10.14,17:26
Chcem sa opytat, kolkokrat dana pani objednala a neprebrala zasielku, ked pises, ze "Objedna tovar a neprebera ho" ?
sunborn
05.10.14,09:35
pre Roman0212. Objednanie tovaru a jeho nasledne neprevzanie sa stalo zabavkou pre urcity okruh ludi. Kazdy, kto prevazdkuje e-shop vie, ze prijemna zalezitost to nie je. Ries to tak, ze bud tovar nedodas ale sa snaz presvedcit na predplatbu.

Podla mna spravnejsou otazkou je, ci Ti ta pani vobec niekedy prevzala tovar objednany u Teba. Vtedy sa da polemizovat o okolnostiach neprevzatia.

To co napisal Richard by stalo za uvahu. Vytrvorenie blacklistu odberatelov spravajucich sa uvedenym sposobom by mohlo pomoct vsetkym prevazdkovatelom e-shopov. Ked si banky vedia vytvorit uverovy register a odovzdavat si udaje o kredibilite a spolahlivosti klientov, preco by nejaky uzitocny nastroj nemohol vzniknut pre ludi podnikajucich v e-segmente za ucelom znizenia rizika vzniku nepotrebnych skladovych zasob.
taiko
05.10.14,09:40
A nebolo by produktivne, radsej presviedcat ludi, aby miesto dobierky radsej pouzivali pay-pal, ktory do istej miery chrani aj predavajuceho aj kupujuceho? A samozrejme by som platbu paypalom aj zvyhodnil.
arizona
05.10.14,10:43
pre Roman0212. Objednanie tovaru a jeho nasledne neprevzanie sa stalo zabavkou pre urcity okruh ludi. Kazdy, kto prevazdkuje e-shop vie, ze prijemna zalezitost to nie je. Ries to tak, ze bud tovar nedodas ale sa snaz presvedcit na predplatbu.

Podla mna spravnejsou otazkou je, ci Ti ta pani vobec niekedy prevzala tovar objednany u Teba. Vtedy sa da polemizovat o okolnostiach neprevzatia.

To co napisal Richard by stalo za uvahu. Vytrvorenie blacklistu odberatelov spravajucich sa uvedenym sposobom by mohlo pomoct vsetkym prevazdkovatelom e-shopov. Ked si banky vedia vytvorit uverovy register a odovzdavat si udaje o kredibilite a spolahlivosti klientov, preco by nejaky uzitocny nastroj nemohol vzniknut pre ludi podnikajucich v e-segmente za ucelom znizenia rizika vzniku nepotrebnych skladovych zasob.
Ten blacklist by sa mozno dal vytvorit,ale aj to by asi nebolo smerodatne.
Co ked napr. na susedove meno poobjednavam z desiatok eshopov tovar,on sa dostane na ciernu listinu a ani o tom netusi? Ludia dnes vymyslia vseliake zarty,ci zakernosti...

A ako vytvorit takyto blaclist pre kupujucich,ci predavajucich ako sukromne osoby? Asi nejako, lebo nickov,ci falosnych mail.adries sa da vytvorit stovky.Nikto to zistovat nebude,vzdy sa to da zneuzit :-(
lujza.j
05.10.14,11:11
ja som si v lete objednávala z e-šopu z ktorého štandard objednávam....zásielku som neprevzala.....kuriéri sú diagnózy ale zase "od tál potál".....
arizona
05.10.14,11:59
Aj ja obcas nepreberiem zo Zoohitu. Je to ich chyba, ze nevedia,kedy tovar dodaju. Niekedy je to za tri dni, niekedy o dva tyzdne. Zakaznik tiez nemoze cakat doma, kedy sa oni rozhodnu /sms zvacsa pride v ten den rano/. Takze nie vzdy je na chybe kupujuci :-)
sunborn
06.10.14,05:40
Arizona
Plne suhlasim s tym, ze blacklist vytvoreny na zaklade mien a adries (ktore mozu byt vymyslene alebo mozu predstavovat realne osoby, ktore su vsak zneuzite na vytvorenie objednavky o ktorej ani nevedia) je nezmysel. Asi by sa dali bloknut len IP adresy z ktorych fake objednavky chodia. Vacsina obchodnikov to asi zrejme robi podla IP adries.
Black list vytvorit vyhradne pre obchodnikov - v podstate pre ludi podnikajucich v tom istom obore, ktori riesia rovnaky problem - znizit pocet zasielok ktore im ostanu skladom.
mexico
06.10.14,06:05
Arizona
Asi by sa dali bloknut len IP adresy z ktorych fake objednavky chodia. Vacsina obchodnikov to asi zrejme robi podla IP adries.

To tiez nie je riesenie, kolko sukromnych zakaznikov ma zaplatenu pevnu IP adresu? pocitam tak 10% ? vsetci ostatni sa skryvaju za zopar adries od velkych spolocnosti - takze ak zablokuje napr. adresu od Orange, tak maju smolu vsetci, ktori cez nu idu vonku
Ing. Ľubomír Janoška
06.10.14,08:13
Poznám prípad, kedy e-shop skončil tak, že konkurencia prostredníctvom fiktívnych osôb s fiktívnymi kontami naobjednávala mrte tovaru, ktorý si nikto neprevzal. Všetky kontá boli (samozrejme) vytvorené na jedno použitie.
sunborn
08.10.14,16:00
no to je asi nocna mora kazdeho prevadzkovatela e-shopu.
Liptáčik
08.10.14,17:28
Hovoríš o elementárnej slušnosti? A kde je Tvoja elementárna slušnosť? Každý bežný podnikateľ je zaregistrovaný, platí dane, odvody, dodržiava zákony...... akú majú potom slušnosť oni?
taiko
08.10.14,20:57
aha co som nasiel v obchodnych podmienkach jedneho ceskeho shopu. Mohlo by toto byt na SK pravne zavazne? Ak by to bolo pravne OK a zacali sa masovo postihovat takyto nepreberatelia, mozno by si casom kazdy rozmyslel, ci nepreberie zasileku za 10 EUR a potom za nim pride exekutor so napr 120EUR pohladavkou. Zase ale ked sa niekto zaregistruje pod falosnou identitou, tak s tym sa asi neda nic robit.

--------------------------
5) NEPŘEVZETÍ ZBOŽÍ
Zákazník je povinný si objednané zboží převzít od doručovatele, případně do 14 dnů na poště, pokud ho pošta nezastihne na jeho adrese.

V případě, že se zboží vrátí zpět dodavateli, bude dodavatel o této skutečnosti informovat zákazníka. Ten je povinen uhradit nové náklady na opětovné doručení. Pokud tak neučiní, bude na jeho adresu zaslána faktura na uhrazení nákladů s dopravou a objednávka bude stornována.

V případě, že zákazník neuhradí fakturu spojenou s náklady na dopravu, bude celá záležitost předána našemu právnímu zástupci.
---------------------------
Richard
09.10.14,05:59
@arizona @sunborn

Blacklist nie je podľa mňa problém. Tu ide o dobierku, tá sa nedá objednať na fake adresu. Email, IP adresa to sa dá pdoviesť, ale domová adresa nie.
Z každého blacklistu sa dá aj odstrániť, takže žartíky - objednanie na iného sa dajú nejak riešiť, možno aj súdne.
Žiaľ v tejto banánovej republike sa každý radšej vykašle na svoju právnu ochranu, lebo vieme aké sú naše súdy nepružné. Ja sám som už mal dávno dať istého "" ,ktorý tu už roky škodí, na súd a vymáhať škodu. Už je načase urobiť precedensy, lebo niektorí si myslia že internet je Klondike.

@taiko to je dobré riešenie ale opäť ide o to aby sa to aj vymohlo

Pravda je taká že okrem eshopov na to doplácajú aj ostatní. Každý náklad sa nejak prejavý v cenách a službách. Žiaľ vždy doplácame na niektorých ľudí bez chrbtovej kosti.
taiko
09.10.14,06:01
ono an podla mna nejde o to aby sa nieco konkretne v nejakom pripade vymohlo, ale o to aby sa vedelo ze sa to vymaha a ze take vymahanie ma oporu v zakone. Podla mna si kazdy rozmysli, ci ten zart, alebo nedbalost syoji zato. Bude stacit par zverejnenych pripadov neprebratia a naslednej exekucie to bude potom tooooco :)
Stale je tu ale otazka, ci to ma oporu v nasich zakonoch.