lucka552
03.10.14,14:50
prajem príjemný deň :) potrebujem od vás jednu radu: pokreslili sme na škole stenu s kriedou a ja som to hneď chcela vyčistiť vodou ale ešte sa s toho urobili fľaky a tá krieda vôbec nejde dolu :( rodičia ma asi zabijú pretože niesme finančne až tak dobre na tom ":( ako to odstránim?
Chobot
03.10.14,13:08
Treba zobrať drsnú korienkovú kefu a tou tú kriedu zo steny vydrhnúť. Ak to neide, treba ešte mydlovú vodu.

Tiež je otázne, aký povrch má tá stena. Ak je to omietka, tak podľa horeuvedeného postupu. Ak je to interiér, tam treba opatrne, aby si nezoškrabala maľovku.
buchač
03.10.14,17:34
mimotemy
Na jednej stránke bol trochu iný (podstata tá istá-špinavá stena) problém, ale riešenie ma fakt dostalo.
Citujem :

" Vysekať omietku"...;)
:D :D :D
lucka552
04.10.14,06:36
a ešte sa chcem opýtať či to istotne zaberie :-)
Chobot
04.10.14,15:26
NEpísala si, akú stenu ste popísali. Neviem, aký je ten náter na stene, to je podstatné, nie to, že ste to popísali kriedou. Krieda sama o sebe by mala ísť utriet zo steny.

A bola tá krieda biela? Ak bola farebná, tak to je väčší problém, tam umytím to len zhoršíš - vlastne tú farbu tým zadirš do steny a potom zostáva ju len prebrúsiť brúsnym papierom.

Najjedoduchšie by bolo to celé vymaľovať.