staniella
03.10.14,15:40
V roku 2009 som nastúpila do ZŠ s MŠ ako učteľka MŠ. Mám ukončenú Strednú pedagogickú školu. V máji 2011 som ukončila Mgr. štúdium - učiteľstvo akademických predmetov. Ako učiteľka MŠ som stále zaradená v 8. plat. triede - chcem sa spýtať - mám nárok byť v 9. plat. triede? (aj keď nemám "nazbieraných" 30 kreditov...).
Ekonómka to odmieta, na iných miestach mi bolo povedané, že záleží od vedenia školy. Aký je potom meter a aké sú moje práva? Môžem žiadať o spätné vyplatenie?
Papierniková
03.10.14,17:01
Pekný večer, zaradenie do jednotlivých tried neovplyvňuje počet kreditov, ale úroveň vzdelania, na uvedenom linku si pozrite http://www.minedu.sk/data/att/2921.pdf ... v súlade s uvedeným pokynom máte nárok na 9. triedu a určite by som žiadala aj spätné doplatenie
staniella
04.10.14,10:07
môžete mi prosím poradiť, ako postupovať, keďže ekonomka ma odmieta s tym, ze na moju poziciu staci Spg, ktoru mam a VS mi nezohladnuju? ...
avalik
04.10.14,10:24
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

(11) Pri zaradení zamestnanca do platovej triedy zamestnávateľ neprihliada na dosiahnutý vyšší stupeň vzdelania alebo na iný druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ako je stupeň vzdelania alebo druh osobitného kvalifikačného predpokladu, ktoré sú v katalógu alebo v osobitnom predpise8) ustanovené pre ním vykonávanú najnáročnejšiu pracovnú činnosť; to neplatí pre pedagogického zamestnanca, odborného zamestnanca, vedúceho pedagogického zamestnanca a vedúceho odborného zamestnanca, ktorí sa do platovej triedy zaraďujú podľa dosiahnutého kariérového stupňa podľa osobitného predpisu.11aa) Na vedúceho pedagogického zamestnanca a na vedúceho odborného zamestnanca sa odsek 2 nevzťahuje.

kariérové stupne - 317/2009 Z. z.Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch

pozri aj prílohu 1 - 437/2009 Z. z.Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

pozri aj prílohu 1, časť 17 - 341/2004 Z. z.Nariadenie vlády Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopĺňaní
Papierniková
04.10.14,11:43
Dokonca pri VŠ II. stupňa by mohla byť aj 10. Ak Vám nechcú vyhovieť, skúste sa obrátiť priamo na MŠ SR o stanovisko ... a na základe neho by som to potom žiadala ...