Mulan1985
04.10.14,08:26
Dobry den potreboval by som poradit, postavili mi drevennu chatku na zahradku no hranoly odspodu niesu nijako zaizolovane iba to zbuchli namieste a isli prec.Co mi odporucate urobit aby mi to drevo casom nezacalo hnit ako to zaizolovat aby pri dazdoch dnu nezatekalo?Podklad je dlazba urobena do spadu takze to je ok iba nechcem aby som tam mal pocas dazdov plno vody a nezacalo to hnit.Vopred dakujem za rady.
buchač
04.10.14,10:46
Môžeš začať odznova...teraz každá rada drahá.

Dlažba je síce urobená do spádu, no účel bude len jediný. Ako voda pritečie, tak aj odtečie - škodu zanechá.
Hranoly môžeš izolovať koľko len chceš. Voda si aj tak cestu nájde do nezaizolovaných častí - čiže od spodu.

Dažďová voda síce natečie a aj odtečie, no ako to bude so snehom, to si ani nechcem predstaviť.
bodliak
04.10.14,12:30
Vedel by si chatku zdvihnúť a posunúť, preložiť, podložiť ?
Mulan1985
04.10.14,17:14
Zdvihnut mozno 5cm
buchač
04.10.14,17:25
Málo...dosť málo ..(teda aspoň podľa mňa).
viktorviktor
05.10.14,11:52
natlač pod zbuchnutú chatu hrubší strk a na pár miest betón, keď je pevná kostra dá sa zdvihnúť heverom a postupne popodkladať
alltracboy
05.10.14,14:39
staci podvihnut a podlozit minimalne v rohoch nieco kovove s rozmermi cca 10x10x3cm.. to by malo pomoct proti hnitiu odspodu. Vlastne by stacili nejake dlazobne kocky podlozit s kusom terpapieru alebo ipy. Ked to bude zdvihnute nad teren a odizolovane, bude to ok. min. 5 rokov to vydrzi aj keby to bolo iba na betone