prestigio5453
04.10.14,11:20
rada by som poradila. asi pred 2 tyzdnami som si kupila novy mobil. asi po 5 dnoch sa mi jednoducho vypol a uz som ho nezapla. bola som hned v predajni kde mi odmietla vratit peniaze alebo vymenit mobil. tak som ho vzala este domov a dala nabijat kde som zistila ze bol vybity na 0. a som si istaaa ze mi ukazovalo pred vypnutim ze ma 99. tteraz po asi 2 tyznoch urobil to iste ale pri 54 percentach sa az vypol.Bateria mi vydrzi max den. a ak som na internete tak ani pol dna.. a to na internete som max 2 hodiny, . cize chyba bude v baterii podla mna . nemozem si dovolit aby mi ho teraz vzali na reklamaciu. co mam robit poradte prosim ak ma niekkto podobnu skusenost..kde sa mam obratit? ide o to ze do 7 dni som mala narok na vymenu alebo vratenie penazi (aspon co viem) a v predajni mi to odmietli.
lujza.j
04.10.14,09:24
prestigio5453
04.10.14,09:29
myslela som ze mi tu niekto poradi ohladom problemu a nie hned kritika to ze tu dam nieco 2 krat. pardon
arizona
04.10.14,09:30
Tym, ze ho nedas teraz reklamovat, ides proti sebe. Cim skor po kupe ho reklamujes, tym skor dokazes, ze sa jedna o vyrobnu vadu.
Hlavne pri reklamacii baterky je dolezite reklamovat co najskor, neskor ti nemusia uznat. Pozri si do papierov,bateria ma u vacsiny predajcov iba 6 mes. zarucnu dobu.

Ked ho budes pouzivat dlhsie,tak tazko budes pri reklamacii oponovat, ze ti sposobuje problemy od kupy.

Iba ak si ho kupovala cez net, tak mas narok na vratenie tovaru do 14 dni, inak nie.
prestigio5453
04.10.14,09:43
a neda sa ist na to inak? myslim aby mi ho nereklamovali cely ale len vymenili bateriu ? proste, ked som tam prisla prvy krat tak som ho chcela vratit, kedze som na to mala narok ale odmietla. nemozem to niekde pouzit nejako? nejaka staznost, alebo inspektorat ci ochrana spotrebitela?
arizona
04.10.14,10:16
myslela som ze mi tu niekto poradi ohladom problemu a nie hned kritika to ze tu dam nieco 2 krat. pardon
Neber to ako kritiku,ale upozornenie na to, ze staci otazku zadat raz,lebo duplicity zbytocne zahlcuju Poradu a zaroven mylia ludi,ktori ti chcu pomoct...nevedia, kde ti maju odpovedat,ani nevedia, ci si uz radu dostala v tej duplicitnej teme
arizona
04.10.14,10:19
a neda sa ist na to inak? myslim aby mi ho nereklamovali cely ale len vymenili bateriu ? proste, ked som tam prisla prvy krat tak som ho chcela vratit, kedze som na to mala narok ale odmietla. nemozem to niekde pouzit nejako? nejaka staznost, alebo inspektorat ci ochrana spotrebitela?
Ako inak? Sa musis rozhodnut, co chces. Ci reklamaciu, ci vratit tovar.
Predajca bude postupovat podla svojich moznosti.
Ak je vyrobok vadny,predajca si bude chciet opravu,alebo nahradu vymoct od vyrobcu,ci dodavatela.Nenecha si vadny tovar u seba a neposytne ti hned novy na vymenu.

A ci moze urobit nieco inak,ako je bezne sa musis sptytat priamo u neho, my ti nevieme na to dat odpoved.

Doplnenie: teraz som si vsimla, ze pises, ze si ho reklamovala na predajni. To si kupovala tovar cez net, ci priamo v predajni? Ak v predajni, tak nemas narok na bezdovodne vratenie tovaru, iba na reklamaciu.
kopretinka
04.10.14,11:46
a neda sa ist na to inak? myslim aby mi ho nereklamovali cely ale len vymenili bateriu ? proste, ked som tam prisla prvy krat tak som ho chcela vratit, kedze som na to mala narok ale odmietla. nemozem to niekde pouzit nejako? nejaka staznost, alebo inspektorat ci ochrana spotrebitela?
prečo si myslíš,že si mala nárok na vrátenie?
misoft
04.10.14,12:07
rada by som poradila. asi pred 2 tyzdnami som si kupila novy mobil. asi po 5 dnoch sa mi jednoducho vypol a uz som ho nezapla. bola som hned v predajni kde mi odmietla vratit peniaze alebo vymenit mobil. tak som ho vzala este domov a dala nabijat kde som zistila ze bol vybity na 0. a som si istaaa ze mi ukazovalo pred vypnutim ze ma 99. tteraz po asi 2 tyznoch urobil to iste ale pri 54 percentach sa az vypol.Bateria mi vydrzi max den. a ak som na internete tak ani pol dna.. a to na internete som max 2 hodiny, . cize chyba bude v baterii podla mna . nemozem si dovolit aby mi ho teraz vzali na reklamaciu. co mam robit poradte prosim ak ma niekkto podobnu skusenost..kde sa mam obratit? ide o to ze do 7 dni som mala narok na vymenu alebo vratenie penazi (aspon co viem) a v predajni mi to odmietli. Ak si kupovala v riadnom obchode - toto NEPLATÍ! Tam sú totiž iné pravidlá! Vrátiť môžeš NEPOŠKODENÝ tovar!




Inak - ak sa vypína, prípadne nenabíja a zle hlási stav batérie - reklamovať.

Podľa Zákona na ochranu spotrebiteľa, ak sa chyba vyskytne do 6 mesiacov odo dňa kúpy, považuje sa to za výrobnú vadu. Reklamačné konanie trvá 30 kalend. dní (zo zákona).

Reklamuje sa celý výrobok, nie časti - dôvod, ak by si reklamovala batériu samotnú - ako zistia, v čom je problém? Čo ak je chybný samotný telefón?

A ešte niečo - to si taký odborník, že si ihneď odhalila závadu?

Nemôžeš? Nuž tak čakaj, až bude horšie.... Inak - niekde poskytnú náhradný mobil na dobu, keď je výrobok na reklamácií... osobná skúsenosť...

Tam, kde si ho kúpila. Ak však je viacej prevádzok tohto istého predajcu - tak v ktorejkoľvek z nich.



A preštuduj http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-ochrane-spotrebitela/
prestigio5453
04.10.14,14:38
vdaka za vsetky odpovede