aniTina
04.10.14,13:05
Vsetky faktury mam v hotovosti, kde nie je uvedene DPH avsak jednu mam s uvedenym aj zaplatenym DPH.. viem to neskor v danovom priznani pytat naspat,alebo aky je postup. Prosim ( som zaciatocnik)
JankaO
04.10.14,12:21
Neplatiteľ DPH nakupuje tovar od dodávateľa z členských štátoch EÚ iba s DPH.
aniTina
05.10.14,07:29
Dobry den,ale ak sme sa dohodli o nakupe bez DPH ... musim to teda nejak dodanit tu na SR,mam v tom trochu zmatok... nechcem byt platca DPH a dokonca dalsia uctovnicka mi poradila aby som sa registrovala na DU nie na tovar ale ako sluzba , ze to bude jednoduchsie, ale ako by mohlo ked ja mam obchod s oblecenim a dovazam tovar predsa zo zahr. Dakujem za odpovede :-)
veronikasad
05.10.14,08:16
Vymeň rýchlo účtovníčku ,,,
KEJKA
05.10.14,10:23
Aj ked nie je uvedené DPH, tie ceny pre Teba ako neplatiteľa DPH sú včítane MR_DPH, alebo máš na faktúre uvedené, že ceny sú bez DPH?
Inak povedané, ak aj nie je DPH vyčíslená, to ešte neznamená, že nie je v cene zahrnutá. S takými faktúrami už nemôžeš robiť nič.
Ani s faktúrou, kde máš DPH vyčíslenú aj zaplatenú - je to MR DPH a tú ti nevrátia, aj keby si sa časom stal platiteľom DPH v SR.
Tento postup môžeš uplatniť len do doby, kým v danom kalendárnom roku neúpresiahneš cca 14000 EUR, už pri nákupe, ktorým by si stanovený obrat úprekročil, musíš sa vopred registrovať pre DPH podľa §7 slov. zákona o DPH
(naďalej budeš neplatiteľom DPH, ale nákupy z MR budeš naozaj mať bez MR_DPH a budeš doplácať SR_DPH.
aniTina
06.10.14,18:30
ĎAKUJEM