Skinny
04.10.14,14:03
podľa §352 TZ je falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny...(verejnou listinou je aj zápisnica z obecného zastupiteľstva) trestným činom. Mňa by zaujímalo, či sa za verejnú listinu považuje aj zápisnica zo zasadnutia komisie obce, a či v prípade falšovania podpisov na prezenčnej listine sa jedná o trestný čin alebo nie. Našiel som judikát KS ZA Jtk 6/2010, kde je vyslovene uvedené ,,Ochranu podľa § 352 Trestného zákona nepožíva každá písomnosť, vydaná v predpísanej forme štátnym orgánom alebo orgánom verejnej moci v rámci jeho pôsobnosti, ale iba taká písomnosť, ktorá je spôsobilá svojím obsahom preukázať skutočnosť právne závažnú. Z hľadiska verejnej listiny je teda nutné, aby išlo o písomnosť, v ktorej orgán ju vydávajúci buď niečo úradne nariadil, vyhlásil alebo osvedčil." Laicky povedané, ak komisia obce neschválila nič významné z hľadiska úradnej vážnosti a jedná sa v tomto mojom prípade iba o podpisy na prezenčnej listine, nejedná sa o TČ?
misoft
04.10.14,12:13
mimotemy

Onehdá i v parlamente jeden podpisoval za súputníka v strane a čo sa stalo? Nič. A pritom to bola prezentačka parlamentu - zákonodárneho orgánu....