Jaanka1983
04.10.14,20:57
pridávam takú smutnú otázočku,ale veľmi rada by som chcela vedieť aj iných ľudí názory.Zomrelo nám babätko predčasné narodene dali sme ho na kremáciu teraz máme urnu .Chcem vedieť či si ju nechať doma,alebo dať na cintorin.
Mila123
04.10.14,19:02
i ja mám takú osobnú skúsenosť......pochovajte , resp. uložte urnu na cintoríne, mne osobne nepripadá vôbec vhodné, aby ste mali urnu doma.......
lujza.j
04.10.14,19:04
Nové trendy

Pracovníci v pohrebných službách zároveň poukazujú na nové trendy, ktoré dorazili aj na Slovensko. Pozostalí často odmietajú uložiť spopolnené pozostatky svojich blízkych do kolumbária, teda urnovej steny, či do rodinných hrobiek. Zákon o pohrebníctve totiž od minulého roka dovoľuje uložiť popol aj na inom mieste. „Berú si ich so sebou. Čo vieme, niektorí ich majú v byte, dávajú si ich do záhrad alebo ich rozptyľujú sami na miestach, kde si to nebožtík prial. Či už do rieky, do lesa, alebo do mora. O mnohých takto odnesených nebožtíkoch nie je žiadna evidencia. Nevieme, kde skončia,“ krčí plecami vedúci košického krematória Gabriel Kačmáry. Tak ako väčšina prevádzkovateľov týchto služieb prianie rodiny akceptuje, no nestotožňuje sa s ním. „Mŕtvi by mali mať po smrti pokoj a mali by byť umiestnení na mieste na to určenom - teda v kolumbáriu, hrobke či na rozptylovej lúke na cintoríne,“ prezrádza svoj názor. V Banskej Bystrici sa dokonca stretávajú aj s prípadmi, keď pozostalí prídu po niekoľkých rokoch a žiadajú exhumáciu tiel a následnú kremáciu ostatkov. „Pozostalí sa často sťahujú do zahraničia alebo na iný koniec republiky a nebohých si chcú zobrať so sebou. Samozrejme, aj v takýchto prípadoch im vyhovieme,“ uzatvára Bielik.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/03/o-stovky-urien-nebohymi-nemaju-pribuzny-zaujem.html
buchač
04.10.14,19:05
Jednoznačne pochovať na cintorín.

Povedal by som takým zvratom..." Zíde z očí, zíde z mysle"...

Psychika je nevyspytateľná...mali by ste v podstate stále na očiach a to nie je veľmi dobrý krok do budúcnosti.
Veď príde (môže prísť) ďalšie dieťa a to vám bude radosť robiť.

Takto pôjdete raz za čas na cintorín, pospomínate a dáte úctu malému človiečikovi.
Život ide ďalej, nie je potrebné umárať sa a či trýzniť spomienkami.


Ale to je môj názor, ako by som ja konal.
Jaanka1983
04.10.14,19:06
ďakujem veľmi mi to pomohlo taká rada a hlavne, jeden druhého vie len vtedy pochopiť ak to zažije aj on.je to veľmi smutné...
Chobot
04.10.14,19:09
Ja som za cintorín.
arizona
04.10.14,19:43
Aj ja som za cintorin.
Urnicka polozena doma na polici nemusi dobre posobit na vasu psychiku.


...precitaj si knihu Tibetska kniha mrtvych,mozno ti trosku pomoze v tvojom smutku
Jaanka1983
04.10.14,19:44
som už aj ja za cintorin, že určite pochovať všetky názory pomohli