adinkaaa
05.10.14,12:43
Dobrý deň, chcela by som sa informovať,dala som reklamovat mobil. po par dnoch mi poslali cenovu ponuku na opravu s dovodu ze som si vadu sposobila nespravnym pouzivanim, resp. nespada vada do zaruky. hadala som sa s nimi ze to tak nie je no po uvazeni som sa rozzhodla ze si mobil nedam opravit, odpisala som teda na email, ze nesuhlasim s cenovou ponukou, no dnes som si vsimla ze mail som poslala na chybnu mailovku a tym padom som sa nevyjadrila k cenovej ponuke ci suhlasim alebo nie... uz presla 30 dnova zarucna lehota ale mobil stale nemam, nevratili mi ho je stale v servise. mam pravo na zaklade toho ziadat zrusenie kupnej zmluvy?
arizona
05.10.14,11:46
Ved ti oznamili, ze danu zavadu sa reklamacia nevztahuje, ze reklamacia nie je opravnena./ samozrejme nepozname podrobnosti, ci mali pravdu, ci nie, tazko sa vyjadrovat.../

Takze oni ti napisali a cakaju na tvoje vyjadrenie, ci ti ho maju poslat spat, ci opravovat. Oni si povinnost splnili, chyba nastala u teba, takze pochybujem, ze ti uznaju odstupenie od zmluvy.
adinkaaa
05.10.14,12:34
no tam ide skor o to ze zariadenie sa nevratilo nacas, do 30 dni a oni to drzia v servise. pokial viem musi sa vratit v termine v kazdom pripade, teda okrem situacie ked suhlasim s cenou opravy, vtedy sa moze myslim predlzit...
kopretinka
05.10.14,12:38
adinkaaa (Dnes 15:34) no tam ide skor o to ze zariadenie sa nevratilo nacas, do 30 dni a oni to drzia v servise. pokial viem musi sa vratit v termine v kazdom pripade, teda okrem situacie ked suhlasim s cenou opravy, vtedy sa moze myslim predlzit...
ale tvoj mobil nie je na reklamácii v záručnej dobe,takže 30dňová lehota neplatí.Chybu si si spôsobila sama.takže je v normálnej oprave.
adinkaaa
05.10.14,12:41
no je v reklamacii, odniesla som ho tam ako klasicku zarucnu reklamaciu...
adinkaaa
05.10.14,12:42
vo chvili ako mi poslu cenovu ponuku sa zaruka meni na nezaruku a neplati 30 dnova lehota na reklamaciu?
kopretinka
05.10.14,12:42
ale odmietli to,keďže chyba je spôsobená tebou.Už to nie je reklamácia v záruke.Veď keby to bola záručná oprava,tak by ti nedávali cenovú ponuku na opravu.
kopretinka
05.10.14,12:53
nie.Mení sa vo chvíli,keď ti oznámia,že si si chybu spôsobila sama.....
arizona
05.10.14,19:44
Tych 30 dni by zo zakona museli dodrzat,ak by sa jednalo o zarucnu opravu. Ale nakolko ti zavadu neuznali na opravu v ZD,uz tuto podmienku 30 dni nemusia dodrzat. Tam uz zalezi od odhody oboch stran. Aj ked je to na dlhsiu debatu...nenapisala si dost dolezitych veci: aky stary bol mobil? Co mal za zavadu? A pod.
Chobot
06.10.14,19:57
A bola si pre ten mobil v servise? Odmietli ho dať?

Alebo čakáš na čo? Že ti ho prinesie sám majiteľ servisu? Alebo Santa Klaus?
alaya1
06.10.14,20:00
chobot, ty mas dnes zly den, ci co? Na moderatora to tu dnes fakt hadzas prispevky pod uroven.