sportova
05.10.14,13:43
Potrebujem predat rychlo byt a na Liste vlastnictva je uvedene moje meno za slobodna kedze som sa teraz vydala a nehnutelnost kupila pred par rokmi.
Na katastri maju lehotu 60dni na zmenu. Musim cakat s predajom 60dni pokial nebude uvedene na LV moje nove meno? Dakujem
Kvaka
05.10.14,13:36
Môžeš predať byt, samozrejme. V zmluve uvedieš svoje aktuálne osobné údaje. Prílohou návrhu na vklad bude prehlásenie o zmene mena vlastníka, pričom doložiš kópiu sobášneho listu, prípadne kópiu rodného listu. Najlepšie ísť na kataster a opýtať sa, čo všetko treba dokladovať. Doklady, potrebné k zmene mena na LV sú uvedené aj v katastrálnom zákone. Pozri aj tu: http://www.katasterportal.sk/kapor/faq.do
Dokladom na zmenu mena alebo adresy sú overené listiny ako je najmä sobášny list, rodný list, občiansky preukaz.
sportova
05.10.14,15:40
Takze ani nema zmysel menit najskor moje meno. Rovno mozem byt predat. Dakujem za odpoved.
Kvaka
05.10.14,16:27
Po podpísaní kúpnej zmluvy urob najskôr na kataster oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad elektronicky, kde uvedieš údaje z kúpnej zmluvy. Tam ti to ponúkne aj prehlásenie o zmenách, ak osobné údaje o predávajúcom nie sú rovnaké, ako na LV. Osobná skúsenosť.