kopretinka
05.10.14,16:06
začali mi chodiť nejaké spamy,kde je adresa príjemcu úplne iná,ako je moja.Ako je to možné?
misoft
05.10.14,14:12
Označuj si to ako SPAM - odosielateľa. Zmeň heslo na schránke!
Niekomu vliezli do schránky, kde má (možno nedopatrením) tvoju e-mailovú adresu a ten niekto je už šíriteľom SPAMov.
kopretinka
05.10.14,14:18
mne to chodí do spamu a hneď tú adresu aj zablokujem.....ale na druhý deň príde zas min.2 z ďalšej inej adresy
misoft
05.10.14,14:22
U koho máš e-mail schránku. Hádam len nie na Azete.
kopretinka
05.10.14,14:38
nie....preto sa čudujem,že ako príjemca je tam satsuki1799@azet.sk
misoft
05.10.14,18:11
Na tvojom mieste - už by som túto schránku nepoužíval. Založ si inú. Táto už nie je bezpečná.E-maily si prepošli potom na novú. Rada - zabudni na servery azet, zoznam, sme.post, pobox a im podobné - ich antiSPAMova ochrana - tam žiadna nie je. To už Gmail.com, Outlook.com.... tam tá ochrana je.
A prever, či nemáš v PC škodnú - MalwareBytes použi.
kopretinka
05.10.14,18:14
toto mi chodí do outloku........
mexico
06.10.14,05:56
ja som otazku pochopil tak, ze on sa nepyta preco mu chodi spam, ale preco mu chodi, ak je ina adresa ako jeho..

k spamu sa nevyjadrim, to uz tu bolo povedane, skor k technickej stranke

to je jednoduche, ak posielas postu, tak okrem adresata mozes zadat aj komu to ide do kopie: (CC - carbon copy), ale existuje aj moznost oznacovana ako BCC: (Blind carbon copy) - vtedy nikto okrem odosielatela nevidi komu kazdemu to islo - a te je aj tvoj pripad, si uvedeny ako prijemca "slepej" kopie
misoft
06.10.14,06:00
Aháá! Dole to mexikán vysvetlil. Niekto má ťa v kontaktoch, chodia mu SPAMy a má nastavené BCC vo svojom poštovom klientovi.
Píšeš však, že zakaždým je odosielateľ iný. Takže ten prvý príjemca má poriadne zasvinený PC, potom to rozosiela ďalším, odtiaľ ďalším. Niekto sa stal SPAMrobotom.....
zlatyca
06.10.14,06:19
Podľa mňa aj pri tajnej kopii musí vidieť tajný prijímateľ svoju adresu (a odosielateľovu) - hneď si idem poslať :D :D
a všetky normálne

prijímatelia obyčajnej kopií vidia odosielateľovu a všetky normálne / nevidia tajné
zlatyca
06.10.14,06:27
takže :
odoslal som a

- ako odosielatel vidím všetky 9,21

- ako prijímateľ vidím odosielateľa,seba, prijímateľa normálnej kopie 9,23

- ako prijímateľ normálnej kopie vidím odosielatela, prijímatela a seba 9,25

- ako tajný prijímatel vidím rovnako všetkých ako odosielatel 9,27
Chobot
06.10.14,07:11
Lebo je to SPAM.
mexico
06.10.14,07:27
mno neviem, posielas sam sebe na tu istu adresu?
lebo ako prijemca uvedeny v BCC vidis iba adresy uvedene v normali a v kopii, NIKDY neuvidis adresu uvedenu v BCC (vidno ju iba v hlavicke spravy, ktoru normalne mailovy klient nezobrazuje)

teraz pre istotu overene 2x z 2 roznych kont
misoft
07.10.14,13:33
zlatyca
25.10.14,15:22
Ak skúšam, čo iný vidí, tak si aj sebe posielam z jednej na inú

PS
Ty máš IBA jednu adresu ?
Mám ako
- FO
- PO
- ENR
- tajnú
- vyhradenú

a pod.