Rolnd
05.10.14,21:54
Dobry den prajem,
Pred rokom som kupil byt na uver s prispevkom pre mladych.
Dnes ho chcem predat dalej.
Je mozne v danom pripade uver nesplatit (platit dalej splatky) a vratit zostatok uveru o 4 roky ?
Nakolko uz nebudem vlastnikom bytu, nepripada mi to realne ale mozno existuje urcita moznost ako predat byt a nemusiet automaticky splatit uver.


Dakujem


BJ
avalik
05.10.14,20:06
V prvom rade pozri do zmluvy o úvere. Predpokladám, že daný byt máš založený v prospech banky. Nemôžeš ho bez súhlasu banky predať.
Rolnd
05.10.14,20:29
Jasne ze je zalozeny v prospech banky. Bank vsak nerobi problem ci ? Ved byty sa predavaju neustale. Zaujima ma ci predat byt = splatit uver.
avalik
06.10.14,04:56
doplnila som odpoveď
Gabi03
06.10.14,05:41
keď nesplatíš úver a byt predáš, čím budeš ručiť?
jslancik
06.10.14,05:53
teoreticky by si mohol preniesť hypotéku na inú nehnuteľnosť. Teda je to asi tvoja jediná možnosť. Pozisťuj vo svojej banke. Otvorene im povedz, aká je situácia a spýtaj sa na možnosti.
misoft
06.10.14,05:58
Pred rokom som kupil byt na uver s prispevkom pre mladych.
Dnes ho chcem predat dalej.
Je mozne v danom pripade uver nesplatit (platit dalej splatky) a vratit zostatok uveru o 4 roky ?
Nakolko uz nebudem vlastnikom bytu, nepripada mi to realne ale mozno existuje urcita moznost ako predat byt a nemusiet automaticky splatit uver.

S týmto banka súhlasiť nebude.
Má záložné právo na tvoj byt. Ak by si ho predal a chcel by si - píšeš to - len splácať splátky, banka by už nemala žiadnu záruku, že by si ich naozaj splácal. Zároveň píšeš, že by si potom o 4 roky splatil zostatok. Si si NAOZAJ istý, že by si o tie štyri roky toľko mal?

V banke by to od začiatku vyhodnotili ako pokus o úverový podvod!