kitt77
06.10.14,01:26
Som študentom denného štúdia na VŠ. Mám 25 rokov, čiže už nie som nezaopatrené dieťa. Nepoberám žiadne dávky, iba sirotský dochodok 10,73 € mes., už 3 roky. Mám manželku, sobáš uzavretý dňa 05.10.2013, zamestnaná na polovičný úvezok. zamestnaná od 09.2013, predtým študentka denného štúdia na VŠ. nepoberá žiadne dávky. Jej hrubá mes. mzda 180 €, čistá mes. mzda 155,88 €
Mám nárok na sociálne štipendium na VŠ ? s rodičmi sa neposudzujem.Nie je tam potrebný nejaký minimálny príjem? Prosím o vierohodnú odpoveď, mám už o tejto problematike dosť načítané, no stále neviem svoj nárok posúdiť.
Soňa K
06.10.14,09:01
Vierohodnú odpoveď Ti dajú tí, ktorí posudzujú a rozhodujú o nároku na sociálne štipendium. Podaj žiadosť a kompetentní o nej rozhodnú.
puskvorec
06.10.14,15:50
Áno, mal by si mať nárok. Je potrebné nájsť si na stránke školy čo všetko - aké doklady- musíš priložiť. Dáš si žiadosť aj s dokumentami a počkáš na to, koľko ti vyrátajú. skús si predbežne na studentskefinancie.sk vyrátať na kalkulačke. Moja kamoška je vydatá, má aj dieťa a poberá aj štipendium.