lubica2403
06.10.14,10:49
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či niekto z Vás vie o možnosti stravovania detí či učiteľov v školskej jedálni len v určité dni v týždni.
Teda deti by sa stravovali pravidelne, ale len v utorok,stredu, štvrtok, nie celých 5 dní v týždni.Je možné takto sa prihlásiť na obedy v školskej jedálni? Existuje nejaký predpis, ktorý toto zakazuje? Prípadne, ak je to zakázané, vie mi niekto vysvetliť, prečo to nie je možné, aby som vedela pochopiť konanie vedúcej školskej jedálne? Ona totiž takéto prihlásenie detí aj učiteľov na obedy neumožňuje, vyžaduje prihlásiť sa na celý týždeň a v dni, keď dieťa na obed nejde, vždy sa musí deň vopred odhlásiť Ďakujem za reakcie..
ivka70
06.10.14,08:57
Chapem, ze prihlasenie je na stravovanie - pretoze eviduje pocet stravnikov, nechapem ale, preco nedokaze odhlasit zo stravy dieta ci ucitela dopredu na vsetky pondelky a piatky napr. na 5 mesiacov dopredu. Dala by som jej to odhlasenie pisomne, ked bude chciet, aj so vsetkymi relevantnymi datumami. A dala si podpisat prevzatie :).
Predsa ked je dieta chore, tiez ho odhlasite na cely tyzden a nie kazdy den zvlast na nasledujuci.
evuš
06.10.14,09:01
Neviem, o žiadnom predpise, ktorý by zakazoval niečo takéto...
U nás /v ZŠ/, ktorú navštevujú moje deti takáto možnosť existuje, dá sa bez problémov dohodnúť, v ktoré dni dieťa bude chodiť na stravu v školskej jedálni a v ktoré dni nie....
Takže v pohode deti chodia len v určené dni.. Ak samozrejme ochorejú, alebo v daný deň nepôjdu na obed musia sa odhlásiť najneskôr v ten deň do určitej hodiny...
Katy a R
06.10.14,09:01
normálne sa prihlásiš - a na začiatku mesiaca (vopred) odhlásiš naraz všetky dni, ktoré nepôjdeš na obed. :)
Chobot
06.10.14,09:03
Odhlásiť sa môžeš aj viac dní dopredu. Ja zase nevidím problém, aby si sa prihlásila na riadne stravovanie a vždy začiatkom mesiaca odhlásila tie pondelky a piatky.

V jedálni, kde sa stravuje dcéra môžem odhlásiť trebárs dnes celý budúci týždeň.

Ja tú vedúcu chápem - keby sa ľudia začali prihlasovať iba na určité dni v týždni, tak by v tom bol bordel. A školské jedálne asi nemajú sofistikované informačné systémy, ktoré by im umožňovali také rôzne výnimky. Väčšina tých jedální vedie evidenciu ručne, alebo len v nejakej jednoduchej excelovskej tabuľke. Je to pre ňu jednoduchšie vypočítať stravné na celý mesiac a potom odpočítať odhlásené obedy.

Ak ti to takto navrhla, neviem prečo sa ti to nepáči. Je to kompromisné riešenie. Aj ty dosiahneš svoje (zaplatiš len za tie dni, ktoré budeš mať stravu) a aj jej sa neskomplikuje evidencia.
lubica2403
06.10.14,09:12
Stále akosi nevidím problém v evidencii.Keď sa niekto PRAVIDELNE NA CELÝ ROK prihlási na stravu na 3 dni v týždni, aký je problém s evidenciou? Jednoducho má zoznam stravníkov - predpokladám, že ho mať musí. A v tom zozname je poznačené, ak sa niekto stravuje napr. len v piatok . Aký je potom problém vypočítať stravné na celý mesiac a odčítať potom tie "voľné dni" . Nechápem akosi stále potrebu zapisovať si to každý mesiac osobitne - tento človek aj tento mesiac LEN 8 obedov.... Nestačí to mať poznačené na začiatku roka?
Neustále odhlasovanie pre mňa nie je nijakým veľkým problémom, ale obťažuje ma - jednak budova jedálne je mimo budovy školy a jednak telefonicky treba skúšať viackrát, keďže často sa stáva, že telefón nikto nedvíha, keďže vedúca má aj inú prevádzku a ie je stále v našej jedálni.
evuš
06.10.14,09:20
..proste vedúca si nechce "pridávať prácu" ... Ja tiež nechápem, prečo má s tým problém... veď je tam nato....
Chobot
06.10.14,09:55
Lebo medveď. Lebo je vedúca...
Dáša_
06.10.14,10:14
u nás tiež nie je problém, syn chodí iba 3 dni v týždni. A to v našej škole nevaria, stravu dovážajú z inej školy. Obedy sa vybavujú na tej inej škole. Celé je to o roky zabehnutom systéme, ktorý sa nechce nikomu meniť :D