Katka01
06.10.14,11:33
Som podnikateľka, mám pár eshopov. Zarobím tak, že sa z toho dá prežiť, ale nič svetoborné. V poslednej dobe mi začala robiť problémy pošta, ktorá ma hodne ukracuje na ziskoch, kradne mi zásielky. Aj v minulosti sa stalo, že sa občas niečo stratilo, ale bolo to skôr výnimočné, raz za niekoľko mesiacov jedna zásielka. V poslednej dobe sa to ale stalo už neúnosné, len za posledný týždeň nám stratili dve zásielky z asi 15 odoslaných. Niektoré majú hodnotu 10 euro ale sú aj drahšie. Väčšinou to posielame na dobierku a mám pocit, že si to podľa toho nejaký poštár vyberá, najviac nám samozrejme miznú zásielky, ktoré majú najvyššiu cenu dobierky. Tie najdrahšie posielame ako balík a nechávame poistiť, ale vyzerá to tak, že asi budeme musieť poisťovať všetky. Napr. teraz zmizla zásielka za 50 eur. Väčšinou posielam kozmetiku, ktorá je relatívne malá, preto sa to zmestí do obálky, preto to posielam ako list. List sa ale nedá poistiť a jediná možnosť potom vychádza, dať to ako balík aj keď je to trebárs len malý krém a poistiť. To by sa ale predražilo a museli by sme zvýšiť poštovné alebo sami znášať zvýšené náklady. Reklamáciou veľa nevybavíme, ešte ani jeden jediný krát sa nestalo, žeby nám zásielku našli a vrátia nám len poštovné. Poštárka hovorí, že to je divné, že iným sa balíky nestrácajú, len nám, vyzerá to tak, že nejaký poštár si z nás spravil dobrý biznis a pravidelne nám kradne balíky. Celá tá situácia ma neskutočne štve, už neviem čo mám robiť. Ak budem všetko posielať ako balíky a poisťovať, znížim o dosť už teraz svoje nie zrovna vysoké zisky. Ak zvýšim poštovné pre zákazníkov, budú menej objednávať. Rozmýšľala som aj posielať to inak, nejakým kuriérom, ale je to drahé. Chcem sa spýtať, riešili ste niekto niekedy takýto problém, čo mám podľa vás robiť, je vôbec možné nejak to riešiť? Nepoznáte nejakú lacnú kuriérsku službu? Alebo mám chodiť so zásielkami na nejakú inú poštu a dúfať, že tam sa taký zlodej nenájde a zásielky prídu? Len tiež nemôžem vedieť kto to kradne, či nejaký zamestnanec priamo na pošte, alebo ten, kto to preváža.
ivka70
06.10.14,09:40
Jedina moja rada je, poistuj si zasielky na taku hodnotu, aby ti posta musela vyplatit hodnotu tovaru, ked zasielku strati.
Velmi riskujes posielanim tovaru ako listu.
To, co usetris na postovnom, sa ti takto x krat predrazi.
A aj to kazi tvoje meno u zakaznikov.
Pidgey
06.10.14,09:52
No, posielat zasielky iba ako obycajny list je podla mna riziko. Ked uz tak aspon doporucene, vtedy posta ruci do vysky 20nasobku postovneho (iba postovne, nie postovne + poplatok za doporucene), cize vtedy to vies reklamovat a nieco si narokovat. Skusenosti ako to naozaj funguje nemam, my vsetko zasielame ako poistenu zasielku. Poistujeme aj drahsie zasielky na sumu 30 EUR, iba pri drahsich zasielkach (cca nad 60 EUR) to poistime na viac.
Alebo , pokial to robis pod jednou firmou, skus si dohodnut zmluvne s Postou sluzbu expres zasielky. teraz na to maju akciu a aj v porovnani s kurierskymi firmami maju neskutocne dobre ceny. Neocakavam ze kvalita pri doruceni na adresu bude taka ako pri kurierskej spolocnosti (dufam ze hej), ale ceny maju o cca 25% nizsie,a to uz stoji za pokus...

P.S. kedze my budeme teraz s postou podpisovat tu zmluvu, ostane nam kopec poistnych obalok, ak by si mala zaujem vyhodne kupit :)
Peggynka
06.10.14,10:06
Ak by si posielala zásielky doporučene,nestalo by sa to,pretože tie sú sledované a na každom poštovom uzle preberané podľa čísla na podacom lístku,takže pošta môže dohľadať,kde sa to stratilo a ty si to môžeš pozrieť na tejto službe:

Sledovanie pohybu zásielok (Track & Trace):
Služba, ktorá vám umožní získať informácie o pohybe vašej zásielky od podania až po jej dodanie adresátovi. Vo vnútroštátnom styku je štandardne poskytovaná ku všetkým zásielkam s podacím číslom.
Ak pošleš doporučený list s hmotnosťou do 100gr 2.triedou a dobierkou s pripísaním peňazí na účet,bude ťa to stáť 2,05€,čo si myslím,že nie je závratná suma pre zákazníka.Do 500gr. je to 2,25€ atď.
Katka01
06.10.14,10:44
Ja posielam vsetko doporucene, aj sledujem pohyb zasielok ale oni toho tam az tak vela nepisu. Napr. teraz - zasielka bola prijata na poste - a dalej nic. Neviem ci oni maju podrobnejsi system. Ale keby som to neposielala doporucene, nemohla by som to ani reklamovat. Nikdy to pri reklamacii nenajdu, tak asi az tak dobry system nemaju. Nenajdu ani, kde sa to stratilo. Proste mi oznamia ze smola, nenasli to a vratia mi postovne 2,50 ale nie hodnotu tovaru.
Katka01
06.10.14,10:47
Ivka70 Pidgey dakujem za rady, zariadim sa podla toho. Je to zrejme blbost setrit na obalkach, hoci roky to tak fungovalo bez problemov, teraz uz proste nefunguje, co sa da robit. Len niekedy mame akcie, tovar za 10 eur, z toho my zarobime 3-4, ked to budem balit do balika (je to mala plastova flasticka) a poistovat, tak na tom uz skoro ani nezarobime, to sa potom uz ani neoplati predavat.
Katka01
06.10.14,10:56
My robime niekedy akcie cez zlavove portaly, predavame tovar velmi lacno, sice na jednom kuse zarobime minimum ale ked sa toho vela preda, tak to ma nejaky zisk. Ked nam ale kopu zasielok posta "postraca" tak uz ten zisk nie je. A posielat takyto tovar ako poisteny balik sa nam uz vobec neoplati. To potom ani nemusime robit.
Pidgey
06.10.14,11:34
no, treba nastavit poplatok za postovne tak aby si neprerabala, aj ked aj my v niektorych pripadoch postovne dotujeme. Cenu postovneho mame od 3,10 EUR (sme platci DPH), a najdu sa aj taky co si objednaju jednu vec za 3-4 EUR, a postovne ich vyjde raz tolko.
Teraz budeme mat u posty take ceny ze mozme dat cenu postovneho od cca 2,70 EUR, pricom su uz vsetky zasielky automaticky poistene, balit mozme do cca hocicoho (v ramci slusnosti...), a hmotnost zasielky do 5 kg. Myslim ze to uz je cena, ktoru zakaznici za postovne bez reptania akceptuju. Aj poplatok pri dobierke sa da potom znizit ( pri uhrade uhrnom), cize aj tam sa da usetrit.
Neviem ake mate zasielky, hmotnost, ale pri nasej priemernej hmotnosti cca 1 kg je to vyhodnejsie ako ist cez klasicke ceny poistenych zasielok na Poste.
Pises, ze posielate drobne zasielky, tam bude asi minimalna vaha, no...neviem co by som viac poradil.
Je fakt ze sa netesim na pripadne reklamcie na poste. Zatial som dva krat reklamoval, ty ludia asi nevedia kde je sever. Vzdy mi reklamaciu zamietli, ale zaroven ju vybavili tak ako som pozadoval nahradu/riesenie. Sami sebe odporovali. nehovoriac o dovode zamietnutia...
felix1
02.11.16,22:34
Chces snad napisat nie ze ,,zarobite,, ale pri preadaji oproti nakupu vam zostava z 10.-EUR
3.- az 4.- EUR ( teda 30-40%) a z toho platis balne a spediciu ? Bol by to inak moj tovar snov kde by mi zostavalo 30-40% bez poskytovania 24mesanej zaruky a vobec by mi potom nevadilo poistenie pri preprave :)