Zuzana2
24.04.06,13:02
Prajem všetkým pekný deň.
Hľadám, hľadám, ale nemôžem nič nájsť. Asi neviem hľadať.
Prosím o radu: manžel SZČO. Minulý rok mal dohodárov, robili sme štvrťročné prehľady a ročné hlásenie za rok 2005.
Tento rok má dohodárov ale zráža iba zrážkovú daň. Má stále posielať štvrťročné prehľady - nulové?
Vďaka za odpovede.
Tweety
24.04.06,11:04
Prajem všetkým pekný deň.
Hľadám, hľadám, ale nemôžem nič nájsť. Asi neviem hľadať.
Prosím o radu: manžel SZČO. Minulý rok mal dohodárov, robili sme štvrťročné prehľady a ročné hlásenie za rok 2005.
Tento rok má dohodárov ale zráža iba zrážkovú daň. Má stále posielať štvrťročné prehľady - nulové?
Vďaka za odpovede. ZD neide do kvartálneho prehľadu preddavkovej dane, na ZD je samostatné tlačivko- Oznámenie platiteľa o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou...:cool:.
evina
24.04.06,11:20
gotka
24.04.06,13:23
môj spravca dane ale vyzadoval pisomnu ziadost o zrusenie registracie na dan zo zavislej cinnosti, lebo inak by toto hlasenie ocakaval aj nulove.....
Zuzana2
25.04.06,07:29
Asi sme sa nerozumeli.
Viem o tom, že ku zrážkovej dani musím podať písomné oznámenie.
Ide o to: zamestnáva iba DoVP, ktorí majú iba zrážkovú daň. Z toho vyplýva, že do štvrťročného prehľadu nemá čo uvádzať. Ak je ho povinný podať, bude nulové.
Zrušiť registráciu na daň zo závislej činnosti nemôže, pretože zráža daň zo závislej činnosti.
Denda
25.04.06,09:10
Zrušiť registráciu na daň zo závislej činnosti nemôže, pretože zráža daň zo závislej činnosti.

Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom, len doplním: nemôže zrušiť registráciu nie z dôvodu, že zráža daň ale z dôvodu, že vypláca príjmy zo závislej činnosti bez ohľadu na výšku dane alebo typ dane.
domi2
25.04.06,09:28
Ahojte
Dnes som bola na danovom úrade, vela bolo popísané o ks symbole
danový úrad na BA 5 a BA 6 na ks symbol 8144,čo mi potvrdila aj danovacka
Čaute
Denda
25.04.06,09:30
Ahojte
Dnes som bola na danovom úrade, vela bolo popísané o ks symbole
danový úrad na BA 5 a BA 6 na ks symbol 8144,čo mi potvrdila aj danovacka
Čaute
A h o j .