Rado66633
06.10.14,12:55
Dobry den,

potreboval by som radu, potrebujem na stenu prilepit velku sololitovu dosku, podklad na stene je osb doska, cize lepene materialy budu OSB-SOLOLIT...dalsi lepeny material bude sololit-sololit. Vie mi niekto poradit nejake technicke lepidlo? Vdaka za rady
Chobot
06.10.14,11:59
Záleží od toho, aký pevný ten spoj má byť. Čo bude na tom sololite uchytené?

Ak len samotný sololit a nie je to veľká plocha, dal by sa použiť chemoprén. Treba to ale počas lepenia a schnutia riadne pritlačiť.

A nemôže to byť uchytené skrutkami? Musí to byť lepené? Aj keď to bude lepené, doporučil by som tam dať ešte aj pár stolárskych kolíkov, tie na povrchu sololitu nebude vidno a predsa len spoj spevnia.

Z iných lepidiel by ešte silikón bol použiteľný, ale ten dlhšie schne. Treba ho ale použiť celoplošne.

Alebo ešte pevnejší je epoxyd alebo polyester. Za hodinu je to vytvrdnuté. Potom ich už ale neoddelíš.
vlado 33
06.10.14,12:22
Ing. Ľubomír Janoška
06.10.14,13:54
Polyuretánové lepidlo určite nebude zlé (napríklad Den Braven Power Kleber), ale na sololit na OSB by malo stačiť obyčajné PVAC lepidlo (napríklad Duvilax na drevo) - pozor, iba za podmienky, že lepený spoj bude riadne stlačený.