Jana V.
24.04.06,13:05
Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatiteľ DPH): minulý rok v októbri sme kúpili myš k počítaču. Tento rok sa pokazila, dali sme ju reklamovať a vrátili nám peniaze. Účovný doklad - bloček o zakúpení - nám teraz chýba v minuloročnom účtovníctve máme nový bloček z tohto roku - dobropis. Čo s tým? Vďaka.
Tweety
24.04.06,11:07
Prosím o radu, ako správne zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve (neplatiteľ DPH): minulý rok v októbri sme kúpili myš k počítaču. Tento rok sa pokazila, dali sme ju reklamovať a vrátili nám peniaze. Účovný doklad - bloček o zakúpení - nám teraz chýba v minuloročnom účtovníctve máme nový bloček z tohto roku - dobropis. Čo s tým? Vďaka.Prečo ste bloček z nákupu nedali do účtovníctva minulého roku? Teraz to nemáte v nákladoch. Ako si dáte dobropis?ak nemáte k tomu pôvodný doklad.? Ak v účtovníctve nie je pôvodný doklad, nedáte doň ani dobropis.:cool:
Jana V.
24.04.06,11:14
Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí.
Tweety
24.04.06,11:17
Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí. Ide o to, či výdavok za blok bol zahrnutý vo výdavkoch účtovného obdobia. Ak bol , zaevidujete v účtovníctve aj dobropis-vrátenie peňazí.
Paula
24.04.06,11:17
Bloček o kúpe bol v minulom roku v účtovníctve, ale kvôli reklamácii sme ho museli vybrať. A teraz nám dali len bloček o vrátení peňazí.
Chcelo to urobiť si aspoň kópiu pred vrátením originálu a nechať si na ňu u predajcu potvrdiť prevzatie originálu . Osobne originál nikdy nevrátim predajcovi.
Jana V.
24.04.06,11:33
Minulý rok to samozrejme bolo v prevádzkovej réžii a kratkodobom majetku. Ale tento rok si ako zaúčtujem ten dobropis? A do minuloročného účtovníctva si dám poznámku, že tento rok je dobropis?
Tweety
24.04.06,11:36
Minulý rok to samozrejme bolo v prevádzkovej réžii a kratkodobom majetku. Ale tento rok si ako zaúčtujem ten dobropis? A do minuloročného účtovníctva si dám poznámku, že tento rok je dobropis?
Môžeš si to tam poznačiť, dobropis v roku 2006 si zaúčtuješ do príjmov OVD.
peterkos2
26.03.13,19:06
Dobrý večer.Asi nie som celkom v téme,ale som zvedavý na vaše názory.
Minulý rok v máji som kúpil v jednej predajni v Bratislave merací prístroj-platba kartou.Po príchode domov pozerám-na pokladničnom bločku suma sedela s cenou tovaru a na bločku z terminálu bola suma o desať eur vyššia.Samozrejme z účtu mi odišla táto suma.Napísal som mail predajcovi a ten mi prisľúbil-mal som ofotiť bločky a naspäť poslať-vrátenie peňazí.Alebo sa mám staviť osobne.Do Bratislavy som cestu nemal-ofotil som bločky a poslal.Peniaze nechodili a časom sa na to zabudlo.
Nedávno som chystal bločky učtovníčke -kvôli daňovému-a spomenul som si na tento rozdiel-pretože som mal zrovna cestu do Bratislavy spýtal som sa na toto v predajni a bolo mi povedané,že je to už pasé,lebo minulý rok je už uzavretý.
Nejde mi ani tak o tých desať eur ako o princíp či je to v poriadku-predavač mi to jednoducho chrstol do tváre .Čo vy na to?
Ďakujem.
peterkos2
28.03.13,14:53
:(