tRO
06.10.14,14:06
Dobrý deň,
mame zamestnaného kurica na 50 uvazok, miesto jeho vykonu prace je stanovena adresa budovy, kde sidli organizacia a aj kotolna.
Prenajímame vsak inu budovu, ktora ma tiez kotolnu, a potrebujeme tam zamestnat tohto kurica presne na ten isty vykon prace ako v pôvodnej budove. V nájomnej zmluve vsak nie je presne definované, že sa prenajíma aj "kotolňa" iba je tam termín"priľahle miestnosti". Ako by ste mi poradili napisat miesto vykonu prace?
Ďakujem za odpoved.
terezamaria
06.10.14,12:10
Čo má spoločné nájomná zmluva a miesto výkonu práce kuriča pre pracovnú zmluvu? Mali ste mu do zmluvy napísať miesto výkonu práce......napr. všetky objekty ktoré sú v našom prenájme v meste Partizánske....snáď vám podpíše dodatok k PZ, že bude kúriť aj v inej budove, ako ste mu napísali.
tRO
06.10.14,12:19
Neviem, mozno trochu dramatizujem, ale zamestnanec by mal mat jasno, ze kde je miesto vykonu jeho práce, to zn., ze 2 hodiny robi napr. na Svobodovej ulici, a 2 hod. robi na Husákovej ul. Predstavila som si situaciu, ze sa mu stane pracovný uraz - vázny - a teraz sa nebude zistovať, ze ci mal práve v tom case pridelenu prácu na týchto miestach? Prípadne poucte aj viacej o vážnosti alebo nevažnosti stanovenia miesta výkonu práce pracovníka. Vdaka za každý príspevok.
avalik
06.10.14,12:35
Pravidelné pracovisko zamestnanca

Pracovná cesta je, keď zamestnanec vykonáva prácu na inom mieste, ako je jeho pravidelné pracovisko.

Pravidelné pracovisko zamestnanca je v prvom rade vždy miesto písomne dohodnuté medzi zamestnancom a zamestnávateľom. V prípade, ak také miesto nie je dohodnuté, za pravidelné pracovisko zamestnanca sa až potom považuje miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve - § 43 ods. 1 písm. b Zákonníka práce

V pracovnej zmluve možno dohodnúť viac než jedno miesto výkonu práce (obec, organizačná jednotka, alebo inak určené miesto). Z hľadiska nároku na náhradu pri pracovných cestách je však nevyhnutné za pravidelné pracovisko považovať vždy len jedno miesto výkonu práce.

So zamestnancom, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu – prechodný pobyt alebo trvalý pobyt.

ref: http://www.employment.gov.sk/sk/praca-zamestnanost/vztah-zamestnanca-zamestnavatela/cestovne-nahrady/miesto-pracovnej-cesty.html