Kollik
06.10.14,15:26
Ahojte, o chvíľu si budem vybavovať PZP, v prvej trojke najlacnejších poistení mi kalkulačka vyhadzuje Wustenrot, ešte som u nich poistenie nemal. Máte s nimi niekto skúsenosti? Vďaka
denis_m6
06.10.14,13:39
neviem ci je dobre vybrat si najlacnejsie poistenie, nech uz ide o akekolvek, ja osobne mam Union, zatial ziadna skodova udalost, cize tazko hodnotit, ale co som pocul, tak skusenosti su dobre.
bubkoch
06.10.14,14:07
je uplne jedno aku poistovnu si vyberies, pretoze poistovna vyplaca plnenie poskodenemu, nie tebe ...
takze pori vybere PZP je jedinym kriteriom cena, uvazovat nad inymi kriteriami je zbytocna strata casu, sú irelevantne
expeeert
06.10.14,15:22
No ja mám skúsenosť s PZP Wustenrot ale z opačného konca - ako poškodený, ktorému má platiť plnenie - dosť naprd. Ale to platí asi u väčšiny poisťovní...
jslancik
06.10.14,17:04
Ja mam u nich PZP. Ziadny problem. Bezskodovy priebeh, uz x rokov ta ista suma. To asi nie je uplne idealne, ale neriesim. Druhe auto poistene v Komunalnej.
Kollik
07.10.14,08:53
ďakujem za odpoveď, ale nemyslíš, že poisťovňa mi môže svojim prístupom znepríjemniť život aj pri PZP? Ide mi hlavne o to, aby cena bola fajn a aby v prípade nehody ma nikto neotravoval s tým, že moja poisťovňa robí drahoty. Na WP som to ešte nepočul, ale tak radšej som chcel ešte zistiť skúsenosti.
bubkoch
07.10.14,10:51
nie, poistovna ti v nijakom pripade nemoze robit problemy, lebo tym ze udalost nahlasis poistovni, je pre teba cela vec uzavreta ... a dalej je to uz len medzi poistovnou a poskodenym, ty s tym nemas nic spolocne a ani poskodeny ta nema pravo otravovat v pripade ze nie je poistovnou uspokojeny ako by si predstavoval
lujza.j
07.10.14,11:05
právo nemá, ale tlak to vie dvihnúť riadne!!!
rangl
08.10.14,12:48
no poisťovňa by tebe problém robiť nemala, skôr ti môže robiť problém poškodený, pokiaľ máš neochotnú poisťovňu. z vlastných skúseností viem, že aj keď po právnej stránke s tým poškodený nič nenarobí, po ľudskej stránke je to veľmi nepríjemné. Na WP som osobne nič zlé nepočul, podľa mňa by nemal byť problém.
globalpartner
08.10.14,15:51
Toto už minimálne tri roky neplatí- je PZP kde poisťovna vyplatí aj škodu na poistenom vozidle pri živle (spadnutý strom, krupobitie apod/
bubkoch
08.10.14,17:14
no tuto demagogicku informaciu by sa patrilo uviest na spravnu mieru: ano, je poistovna, ktora toto k PZP ponuka, ale
1. je to akesi "pripoistenie" k PZP
2. poisteny si tieto rizika k PZP priplati navyse
3. tieto rizika maju ako pripoistenie k PZP znacne redukované poistne plnenie, do vysky cca 50% aktualnej casovej ceny auta, alebo do cca 3-4 tis. €, navyse s vysokou spoluucastou
4. tieto rizika su standardne aj v havarijnom poisteni, navyse v nom su kryte v plnej vyske hodnoty auta alebo skody ...
5. takze tento mackopes je skor pre tych co nemaju HP, ale ked si toto poistia k PZP potom je otazka ci su svojpravny, ked nemaju HP a poistia si v PZP rizika ktore mozu mat plnohodnotne v HP
globalpartner
14.10.14,14:07
Demagogia je Vasa odpoved
Ziadne pripoistenie- verejny prislub poistovne- jedna cena
Uz nie len jedna poistovna, ale su dve.
S Hp to nema nic spolocne

Na to, ze sa venujete poistnemu trhu sa cudujem, ze nemate prehlad,alebo ze by to mol umysel?
bubkoch
14.10.14,16:12
generali uvadza:
za výhodné ceny aj ďalšie riziká krádež, čelné sklo, živel alebo amortizácia
zivel: poistná suma je stanovená na 3 000 €
spoluúčasť je stanovená na 5% poistného plnenia, min. vo výške 100 €

t.j. "za vyhodne ceny" ... teda asi nie zadarmo v cene PZP

Kooperativa: podla kalkulacky na webe mi vyslo: standardne PZP 103,50 €
PZP vratane rizika zivel: 115 €

tolko k tomu kto tu pise demagogiu ... a ked si nepochopil co som myslel HP tak si to precitaj este raz, ked nepomoze, tak aj 3x :-D
Katy a R
14.10.14,16:36
bubkoch máš síce pravdu, že najdôležitejšia je cena pri PZP - ale nemáš pravdu o tej demagogickej informácii ...sa čudujem, že nevieš, ako to je? Ten verejný prísľub platí už dosť dávno - a nielen pre kooperatívu. A štandatne sa pzp uzatvára s rizikom živel a UP vodiča, bez "priplácania" ... ale ak niekto nemá záujem o živel , MôŽE mať zľavu na poistnom (to sú tie rozdiely- a tá cena môže ísť aj dole).
ja mám už 4 roky, ale v tej druhej - verejný prísľub bol už aj skôr .
bubkoch
14.10.14,16:53
"ak niekto nemá záujem o živel , MôŽE mať zľavu na poistnom "

takze aj ty tvrdis ze za zivel si v PZP priplacas ? :-)
nazyvajme veci pravym menom ...
Katy a R
14.10.14,17:00
upozornila som ťa len, že štandartná cena je aj s verejným prísľubom. (čiže aj živel)
samozrejme, že keď mám HP - tak si vyberiem možnosť so zľavou - a je veru zaujímavá ;) .. pred 3-4 rokmi sa dalo aj - aj;) (nuž ale prišli záplavy... )
globalpartner
15.10.14,05:12
V ktorej kalkulacke Kop vyšlo standartne PZP 103,50 a PZP vratane rizika živel ?
Tu je kalkulačka - nič také tu nie je
https://webcalc.koop.sk/webcalc/mtpl.php
Nebudem komentova´t generali - iba sa poopičili po koop, ale aj tam sú tri rizika zadarmo v cene
http://www.generali.sk/produkty/auto/pzp/new-pzp.html
Prikladám verejné prísluby koop
http://www.koop.sk/ActiveWeb/Stranka/sk/verejne_prisluby_uraz_zivel_batozina/verejne_prisluby.htm
Toto platí štyri roky(mimo batožiny -táto pribudla len minuly rok/ a realne platia- min viem o jednom prípade kedy vyplatili škodu po krupobití.
Štandartne je toto v cene PZP a aj pre staršie platné zmluvy- podľa Vás by tierto zmluvy museli prepočítať- čo je volovina.
rangl
22.10.14,08:20
Inak neviem či si si to už pozeral, ale myslím, že pokiaľ máš u nich nejaké poistenie, tak máš aj zľavu na PZP.
bubkoch
22.10.14,18:59
tahaj s tou reklamou kade lahsie
Kollik
28.10.14,07:46
Vďaka, tuším od nich mám investičné poistenie, tak si to pozriem. Ak je to tak, tak to je fajn.
preboha
26.11.14,18:51
ak nemáte havarijnú poistku, tak by som si vybral poisťovňu, kde sa dá za pár eur pripoistiť čelné sklo na vlastnom aute
jelalim
26.11.14,19:59
a to je napriklad aka?
LAKERT
29.01.15,10:34
Wustenrot zaspali dobu.... Bol som u nich poistený, stále rovnaké poistenie čo sa týka výšky sumy, teraz som zmenil poisťovňu a platím polovicu PZP s takým istým krytím, ktoré je dané zákonom.
preboha
21.02.15,18:22
každý poisťovací maklér Vám povie aktuálnu ponuku
preboha
21.02.15,18:28
pripostenie havárie k PZP je dobré pre staršie vozidlá, kde sa už havarijné poistenie neoplatí, a poistná suma 3 - 4 000 eur je dostatočná.....
kamok
09.06.15,19:22
Aby som Vas vyviedol z omylu. Bol som pred rokom poisteni vo wustenrote PZP poistenie. Po nahlaseni poistnej udalosti (rozbitie celneho skla za mnou iduceho auta). Odmietli uhradit poistne plnenie. Dotycny ma zazaloval o nahradu skody na sude, kedze poistovna odmietla zaplatit. A dosiel mi uznesenie o platobnom rozkaze na moju osobu. Takze bude sud. Asi take skusenosti s Wustenrot...Cize nieje to tak, ze ked to poistovna neuzna potom sa uz nedeje nic...
vicktor
10.06.15,12:08
kamok
12.06.15,08:47
sud ma uz kontaktoval, ako zalovaneho. uvedene stanovisko NBS je len usmernenim pre poistovne, nieje nijak pre nich zavazne. Cize nic ine neostava len podat odpor voci uzneseniu a neplatit PZP... je to nezmysel v tomto pravnom state...
globalpartner
13.06.15,10:20
V súdnom konaní treba podaťt návrh na pristúpenie vedlajšieho účastnika do konania na strane žalovaného- poisťovne.
Súdy toto akceptujú vzhľadom na zákon o PZP a záujem poiťovne na danom konaní.
Ak by ste to aj prehral poisťovňa to musí zaplatiť.
Ináč je veľmi ťažko dokázať , že Vaše auto toto sklo rozbilo, lebo neexistuje očitý svedok takéhoto poškodenia- existuje len svedok stavu po zastavení vozidiel a tvrdenia poškodeného , že práve od Vášho auta odletel kameň ktorý rozbil sklo
globalpartner
13.06.15,10:21
Ešte doplňam proti platobnému odporu netreba zabudnúť poda´t odpor