Fitzgerald
06.10.14,16:54
Dobrý deň, môj zamestnávateľ ma chce prepustit z dôvodu zlých vztahov s kolegyňami, čo je samozrejme nezmysel, keďze každá robíme inú smenu a stretneme sa len pri príchode alebo odchode. Takisto si nemyslím že toto je relevantný dôvod. Problém je ten,že na mňa tlačia aby som výpoveď podala ja a nechcú mi vyplatiť odstupné. Moja nadriadená doslova povedala: "Možno máš na to nárok,ale ja ti tie peniaze nedám". Čo môžem v tomto prípade urobiť?
Ďakujem
Tweety
06.10.14,14:56
Určite nedávaj výpoveď. Dôvod, ktorý si uviedla ,určite nie je dostatočný pre výpoveď a skončenie PP. Ak ju chce dať zamestnávateľ, musí postupovať podľa ZP.
ivka70
06.10.14,14:58
nemáš nárok na odstupné, ak dáš vypoved.
Dat vypoved ta nikto nemôže donútiť.
A zamestnávatel ti môže dat len vypoved kvôli zrušeniu pracovného miesta alebo celej prevádzky, aby nárok na odstupné vznikol, co sa zjavne ani jedno nekoná.

Ty nemusíš podniknúť žiadne kroky, len naďalej pracovať .
veronikasad
06.10.14,15:01
Nárok na odstupné ti vznikne len v prípade, ak dostaneš výpoveď od zamestnávatela v zmysle § 63 odst. 1 písm. b - organizačné dôvody.
Ak o výpoveď budeš žiadať ty, nárok na odstupné ti nevznikne.

Čo môžeš robiť ? Nepodať výpoveď, ani nepodpísať dohodu o skončení prac.pomeru, ak v nej nebude uvedený výpovedný dôvod, ktorý som citovala vyššie. Je viac ako pravdepodobné, že zamestnávatel si nájde dôvody (opakované porušenie pracovnej disciplíny ,,,), aby ti mohol dať výpoveď bez nároku na odstupné.
Fitzgerald
06.10.14,15:04
Povedala mi, že mi dá výpoveď pre hrubé porušenie pracovnej zmluvy. Ja som ale nič nespravila a ani nepodpisovala. Viete mi poradiť ako postupovať ak teda výpoveď podať nechcem?
ivka70
06.10.14,15:05
To ti povedať môže, pokial nič neurobíš, nemôže si žiadny dôvod vymyslieť. Povedz jej, ze sa budeš súdiť a vysúdiš ročný plat, ak ti da vypoved neoprávnene :)
jslancik
06.10.14,15:16
krásne :) ako sa to hovorí o hrubej záplate?
expeeert
06.10.14,15:16
Len v tomto prípade si čo najviac vecí dávaj na papier potvrdiť zamestnávateľom, resp. pozri čo všetko si podpísala zamestnávateľovi začo preberáš zodpovednosť a za akých podmienok - napr.čerp. dovolenky, použ. služobného vozidla, mobilného telefónu, peňažnú hotovosť a pod, aby si mu nezadala dôvod na porušnie prac. disciplíny.
Katy a R
06.10.14,15:20
pýtaš sa: "Viete mi poradiť ako postupovať ak teda výpoveď podať nechcem? " - nepodávať výpoveď!
... "Problém je ten,že na mňa tlačia aby som výpoveď podala ja a nechcú mi vyplatiť odstupné. Moja nadriadená doslova povedala: "Možno máš na to nárok,ale ja ti tie peniaze nedám". Čo môžem v tomto prípade urobiť?" - len vydržať !
Ty sama sa musíš rozhodnúť, či ti tie tlaky a vzťahy na pracovisku stoja za to:confused: :confused: