Ivaada
06.10.14,19:30
Je minimalne cudne, ked niekto kto mal operaciu chrbtice a pritom chodi korculovat, tancovat po diskotekach a podobne dostane prispevok 6700 eur na nove auto a ti ktori nemozu chodit ho nedostanu...v LM, poradte ako zabranit takemuto nepravu....dakujem
Katy a R
06.10.14,17:47
môžeš sa obrátiť na poskytovateľa týchto dávok - UPSVaR .. majú aj linku na nahlasovanie - aj keď nie je to konkrétne len na kompenzácie .. http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/socialno-pravna-ochrana-deti/opatrenia-na-zabezpecenie-ochrany-zivota-zdravia-a-vyvinu-dietata/bezplatna-telefonicka-linka-pre-nahlasenie-zneuzivania-socialneho-systemu-a-zanedbavania-starostlivosti-o-deti..html?page_id=157191
ALE!
Ak už chystáš nejaký bonz - tak si najskôr preštuduj - že načo a kedy sa priznávajú peňažné príspevky na kompenzácie.
Konkrétne príspevok na kúpu MV je určený práveže pre aktívne ŤZP osoby, ktoré chodia do práce, študujú, zúčastňujú sa spoločenských aktivít ... priložím ti link, kde si nájdeš podmienky . http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/tazke-zdravotne-postihnutie/penazne-prispevky/pp-kupu-osobneho-motoroveho-vozidla/
Chobot
06.10.14,20:37
Príspevok na auto sa neposkytuje podľa toho, či niekto chodí alebo nechodí. Na to sú úplne iné kritériá. Ako aj Katy napísala - príspevok je na dopravu osoby ZTP na nejaké aktivity - škola, práca, a pod.

A to, že niekto korčuľuje a chodí tancovať neznamená, že nemôže byť ZTP. Existujú rôzne postihy, nie len to, že niekto prestane chodiť.

Mám pocit, že z teba nehovorí zmysel pre spravodlivosť, ale závisť.Videl si jeho zdravotnú kartu? Poznáš jeho diagnózy? Chorobopis? Poznáš jeho detailnú finančnú situáciu? Ak nie, tak ako môžeš vedieť, že nemá nárok.
alaya1
06.10.14,20:41
Prispevok na motorove vozidlo poskytuje UPSVAR ako kompenzaciu TZP. Podmienkou je, aby ziadatel bol odkazany na individualnu prepravu.

To ci ziadatel ma narok posudzuje posudkovy lekar UPSVAR podla dolozenych odbornych lekarskych nalezov.

http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/tazke-zdravotne-postihnutie/penazne-prispevky/pp-kupu-osobneho-motoroveho-vozidla/
lujza.j
06.10.14,20:54
tiež mám skúsenosť a ja iba tolko "kto umí ten umí......."dokonca až tak,že v deň podania žiadosť o príspevok na auto schválená.....
Ivaada
07.10.14,08:42
prečo potom ludia ktorí su naozaj odkazani na auto prispevok nedostanu? je to vyslovene o tom, kto ma znamosti na dobrych miestach
Chobot
07.10.14,09:08
Čo to znamená, že sú odkázaní na auto? To, že sú imobilní a doma ležia neznamená, že majú nárok na auto. Pozri si poriadne zákon č. 447/2008 o komepenzáciách, tam je presne definovaný nárok. Na auto má nárok najmä - viď § 34 ods. 6:

(6) Peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla možno poskytnúť, ak fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím je zamestnaná alebo preukáže, že bude zamestnaná alebo sa jej poskytuje sociálna služba v domove sociálnych služieb, 1) špecializovanom zariadení, 1) dennom stacionári1) alebo preukáže, že sa jej bude poskytovať sociálna služba v domove sociálnych služieb, 1) špecializovanom zariadení1) alebo dennom stacionári1) alebo navštevuje školské zariadenie alebo preukáže, že bude navštevovať školské zariadenie a osobné motorové vozidlo bude využívať najmenej dvakrát v týždni na účely prepravy do zamestnania, školského zariadenia alebo do domova sociálnych služieb, 1) špecializovaného zariadenia1) alebo denného stacionára1) a dvakrát späť. Podmienka využívania osobného motorového vozidla na účely uvedené v prvej vete sa považuje za splnenú aj vtedy, ak..

Teda osoba musí byť aktívna.
Ivaada
07.10.14,19:24
Vsetko som prestudovala, clovek musi chodit do prace ale musi byt pre neho nemozne prepravy napríklad v autobuse. To by kazdy mohol ziadat o auto, kto je po operacii chrbtice....a potom samozrejme kolieskove aj ladove korcule, dovolenka tym busom ktorym sa "nevie" prepravit az do chorvatska a tak.... a kopu iných veci vcetne tancu, nákupov, chát........ trvam na tom, ze to si dokaze vybavit niekto iba cez znamosti.... to nie je zavist, to je konstatovanie....lebo poznam aj takých ludi ktori ho nikdy nevybavia a maju tie iste, ba horsie podmienky a chodia do roboty ledva a o palici... je mi ich luto na ukor niektorých akoze chorých.... samozrejme nie vsetkych, len tych akoze....